انتخاب رشته کنکور ریاضی

انتخاب رشته کنکور ریاضی

  • انتخاب رشته کنکور ریاضی، رتبه و تراز قبولی کنکور ریاضی
  • درصد دروس کنکور ریاضی، آخرین رتبه قبولی کنکور ریاضی
  • زمان تکمیل ظرفیت کنکور ریاضی، میزان پذیرش رشته های کنکور ریاضی
  • سامانه هوشند تلفنی و پاسخ گویی به تمامی سؤالات شما

[postbox txt=”انتخاب رشته کنکور ریاضی”]

انتخاب رشته صحیح ضمانت نامه آینده شماست.

داوطلبانی که در کنکور ریاضی ۹۸ شرکت کرده اند می بایست پس از صدور کارنامه ی نهایی آن ها در انتخاب رشته ی دانشگاهی ۹۸ شرکت نمایند. داوطلبان می بایست با توجه به رتبه و تراز های کسب شده ی خود در آزمون سراسری رشته و دانشگاه هایی را انتخاب نمایند که داوطلبان در سال های گذشته در آن ها با همان رتبه و تراز پذیرفته شده اند. لذا داوطلبان نیازمند اطلاعات کارنامه ی داوطلبان سال های گذشته می باشند تا با مقایسه ی آن ها با کارنامه ی خود بتوانند دید واقع بینانه و هوشمندانه تری نسبت به انتخاب رشته ی کنکور ریاضی خود داشته باشند. در همین خصوص مشاوران و متخصصان کنکور مرکز با توجه به تجارب خود و کارنامه ی شما، رشته و دانشگاه هایی را که امکان پذیرفته شدن در آن ها وجود دارد را به شما مشخص می کنند.

[fieldb]

[ub]

رتبه و تراز لازم برای قبولی کنکور ریاضی:

رتبه و تراز نقش بسیار مهم و تأثیر گذاری در انتخاب رشته کنکور سراسری دارد به نحوی که داوطلبانی که رتبه پایین تر در کنکور سراسری بدست آوردند، می توانند رشته های بهتر با سطح کیفیت بالاتر دانشگاه ها را انتخاب نمایند. همان گونه که در کارنامه های داوطلبان سال های گذشته مشخص شده است، داوطلبانی که دروس ریاضی، فیزیک، و زبان خود را درصد بالایی زده اند، رتبه بهتری کسب نموده اند که می توانند رشته های بهتری را انتخاب نمایند. از جمله رشته های برتر کنکور ریاضی که داوطلبان در انتخاب رشته ی خود انتخاب می نمایند، می توان به مهندسی برق، کامپیوتر، مکانیک، عمران، شیمی اشاره نمود که طرفدران زیادی در بین داوطلبان کنکور ریاضی داشته است.

آخرین رتبه قبولی و درصد دروس کنکور ریاضی:

دانشگاه های مختلف هر ساله لیستی از آخرین رتبه های قبول شده در رشته های دانشگاهی خود را اعلام می نمایند. داوطلبان با استفاده از این اطلاعات می توانند ضریب اطمینانی برای پذیرفته شدن در دانشگاه ها را داشته باشند.

برنامه ریزی انتخاب رشته ی خود را به صورتی انجام دهید که بتوانید شانس قبولی بالایی در انتخاب های اولی خود داشته باشید. با مشاوره تلفنی با مشاوران مرکز می توانید از آخرین های رشته های کنکور ریاضی مطلع شوید.

[lastrankb]

[fieldb]

ظرفیت پذیرش رشته های کنکور ریاضی:

میزان ظرفیت پذیرش در گروه های آزمایشی ۵ گانه ۷۵۰ هزار ۲۶۹ نفر بوده که بیشترین مقدار آن مربوط به دوره های روزانه دانشگاه ها می باشد. در زمان انتخاب رشته یکی از فاکتور های بسیار مهم که کمتر مورد توجه قرار می گیرد، ظرفیت پذیرش رشته ها می باشد که با توجه به این موضوع می توانیم انتخابی هوشمندانه و مطمئن تر در کنکور ریاضی داشته باشیم. در سال های گذشته داوطلبان با رتبه های نسبتاً خوب گاهاً دست به انتخاب هایی زدند که دارای ظرفیت پایین و متقاضیان زیاد بوده که نتوانسته اند در رشته ی مورد نظر خود پذیرفته شوند. پس با یک آگاهی کامل و اطلاعات مورد نیاز می توانیم قبولی در رشته ی مورد علاقه ی خود را تضمین نماییم.

[capacityb2]

[fieldb]

[ub]

نرم افزار انتخاب رشته کنکور ریاضی

با توجه به اینکه در ساله ای اخیر انتخاب رشته ی داوطلبان  به صورت دقیق و کاملاً موشکافانه صورت می گیرد. عدم اطلاعات کافی و ناآگاهی از انتخاب رشته قبولی را نمی تواند به همراه داشته باشد. در همین خصوص، نرم افزار انتخاب رشته کنکور ریاضی با قرار دادن اطلاعات داوطلبان پذیرفته شده در سال های گذشته و آنالیز و بررسی کارنامه ی داوطلبان کنکور ریاضی تمامی رشته و دانشگاه هایی را که امکان پذیرفته شدن در آن ها وجود دارد را مشخص می نماید. همچنین داوطلبان می توانند با وارد کردن رتبه و تراز خود، لیست دانشگاه هایی که در سال های گذشته داوطلبان در آن ها پذیرفته شده اند را مشاهده نمایند.

راهنمای انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور ریاضی:

مرحله ی تکمیل ظرفیت را می توان به نوعی حساس ترین مرحله قبل از ثبت نام در دانشگاه نامید. اما تکمیل ظرفیت کنکور ریاضی به چه معناست؟ و شامل حال چه کسانی می شود؟

در این مرحله که پس از زمان انتخاب رشته کنکور سراسری  می باشد. کلیه ی داوطلبانی که در آزمون کنکور ریاضی ۹۸ و یک هفته پس از ثبت نام دانشجویان در دانشگاه، دانشگاه هایی که دارای ظرفیت خالی می باشند، اعلام نیاز به پذیرش دانشجو می نمایند که داوطلبان می توانند در این مرحله ثبت نام نمایند و شانس مجدد خود را برای قبولی امتحان نمایند. جهت اطلاع از لیست دانشگاه های شرکت کننده در مرحله ی تکمیل ظرفیت و همچنین رشته های اعلام شده می توانید از مشاوران کنکور مرکز کمک بگیرید.

[fieldb]

ثبت نام دانشگاه بدون کنکور ریاضی

داوطلبانی که به دلایل مختلف نمی خواهند در آزمون کنکور شرکت نمایند، می توانند از طریق ثبت نام در دانشگاه های بدون کنکور آینده ی تحصیلی خود را رقم زنند، پس از ثبت داوطلبان می بایست از شهریه ی دانشگاه های بدون کنکور، شرایط ثبت نام و رشته های ارائه دهنده ی دانشگاه مطلع شوند و پس از آن با یک نگاهی واقع بینانه و آینده نگر، ثبت نام خود را انجام دهند. مشاوران مرکز نیز در این خصوص به شما راهنمایی های لازم را می دهند.

[registerb]

[ub]

[postbox txt=”انتخاب رشته کنکور ریاضی”]

خانه مشاوره در موضوعات زیر به شما مشاوره می دهد:
  • انتخاب رشته تضمینی کنکور ریاضی، لیست رشته های کنکور ریاضی
  • زمان تکمیل ظرفیت کنکور ریاضی، حداقل درصد دروس و آخرین رتبه های پذیرفته شده کنکور ریاضی
  • مشاوره ادامه تحصیل بدون کنکور ریاضی، شهریه دانشگاه های بدون کنکور ریاضی
  • سامانه مشاوره تلفنی انتخاب رشته کنکور ریاضی
راهنمای مطالعه
تماس با مشاور تماس با مشاور تماس با مشاور
تماس با مشاور تماس با مشاور تماس با مشاور