انتخاب رشته کنکور سراسری

راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری

  • انتخاب رشته کنکور سراسری،زمان  انتخاب رشته کنکور سراسری
  • رتبه و تراز قبولی کنکور سراسری، مشاهده ی آخرین رتبه و حداقل درصد دروس کنکور سراسری
  • انتخاب رشته کنکور ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان، ظرفیت رشته های کنکور سراسری
  • نرم افزار انتخاب رشته کنکور سراسری، ظرفیت پذیرش دانشگاه مورد نظر
  • مشاوره تلفنی انتخاب رشته کنکور سراسری، مشاوره تلفنی انتخاب رشته و دانشگاه

[postbox txt=”انتخاب رشته کنکور سراسری”]

انتخاب رشته صحیح ضمانت نامه آینده شماست.

پس از آزمون کنکور سراسری ۹۶ نوبت به انتخاب رشته می رسد که داوطلبان در سال های گذشته با سؤالات و مشکلات زیادی در این خصوص مواجه می شوند. اینکه با چه رتبه و ترازی در چه دانشگاه هایی امکان قبولی وجود دارد، حداقل درصد دروس و آخرین رتبه های قبولی در دانشگاه ها به چه نحوی است، زمان تکمیل ظرفیت رشته های دانشگاهی چه وقت است و چگونه انجام می شود، داوطلبان برای پاسخ به این سؤالات و انتخاب رشته ی دقیق و مطمئن می بایست که دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری را با دقت مطالعه نمایند و با مشاوره با متخصصان و مشاوران کنکور مرکز انتخاب رشته ی کنکور سراسری خود را به بهترین شکل رقم زنند.

[fieldb]

[ub]

رتبه و تراز لازم برای قبولی در کنکور سراسری:

اطلاع از رتبه های پذیرفته شده در کنکور سال های گذشته می تواند کمک شایانی به داوطلبان کنکور سراسری نماید تا با احتمال قبولی بیشتری انتخاب رشته خود را انجاجم دهند. با توجه به ادغام کنکور سراسری ۹۶ و آزاد ۹۶ کماکان انتخاب رشته این دو دانشگاه بصورت مجزا و جدا از هم برگزار می گردد. لذا داوطلبان رتبه های پذیرفته شده در دانشگاه ها را در سال های گذشته می بایست ملاکی برای قبولی خود را در نظر بگیرند. با دید واقع بینانه و هوشمندانه ای انتخاب رشته خود را انجام دهند.

آخرین نفرات پذیرفته شده در کنکور سراسری ۹۶

آخرین نفرات پذیرفته شده در کنکور سراسری ۹۶ می تواند سوپاپ اطمینانی برای قبولی داوطلب باشد. داوطلبان با آگاهی از درصد دروس و میانگین درصد دروس داوطلبان در سال های گذشته در رشته و دانشگاه مورد نظر خود می توانند با نگاهی آگاهانه انتخاب رشته ی خود را انجام دهند. همچنین داوطلبان می توانند با استفاده از نرم افزار انتخاب رشته کنکور سراسری از درصد دروس و دانشگاه های پذیرفته شده داوطلبان در سال های گذشته مطلع شوند.

[lastrankb]

[fieldb]

ظرفیت پذیرش رشته های کنکور سراسری:

یکی از فاکتورهای مهم که می تواند نقش سرنوشت سازی در انتخاب رشته کنکور سراسری داوطلبان داشته باشد. اطلاع از میزان پذیرش دانشگاه ها در رشته های مختلف می باشد. هر چند که این موضوع در انتخاب رشته بسیاری از داوطلبان نادیده گرفته می شود اما می تواند تأثیر زیادی در پذیرش داوطلبان داشته باشد. هر ساله دانشگاه ها میزان پذیرش داوطلبان داشته باشد. هر ساله دانشگاه ها میزان پذیرش داوطلب را در رشته ی مختلف ارائه دهنده از طرف سازمان سنجش اعلام می نمایند که مشاوران مرکز با آنالیز آن در رشته های مختلف بهترین گزینه ی انتخابی را به شما معرفی می نمایند.

[capacityb2]

[fieldb]

[ub]

نرم افزار انتخاب رشته کنکور سراسری:

از آنجا که دسترسی به اطلاعات داوطلبان سال های گذشته و محل قبولی آن ها کمی دشوار است، تیم نرم افزاری مرکز مشاوره با استفاده از اطلاعات داوطلبان سال های گذشته و اجرای الگوریتم نرم افزاری، اقدام به تولید نرم افزاری نموده اند که با توجه به رتبه و تراز احتمالی داوطلب می تواند قبولی شما در دانشگاه ها را تخمین بزند. هم چنین این نرم افزار قادر خواهد بود که با توجه به دانشگاه و رشته تحصیلی رتبه و تراز احتمالی برای پذیرفته شدن در آن ها را تخمین بزند. داوطلبان با استفاده از نرم افزار انتخاب رشته ی کنکور سراسری می تواند دید واقع بینانه و هوشمندانه تری را نسبت به انتخاب رشته خود بدست آورند.

راهنمای انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور سراسری:

بسیاری از داوطلبان با فرآیند تکمیل ظرفیت آشنا نیستند و اصلاً نمی دانند که به چه صورت انجام می گیرد! داوطلبان پس از انتخاب رشته ی خود در صورتی که پس از اعلام نتایج کنکور ۹۶ نتوانستند در رشته و دانشگاه مورد نظر خود قبول شوند، فرصتی مجدد به آن ها داده می شود تا بتوانند بار دیگر شانس قبولی خود را امتحان نمایند. در زمان تکمیل ظرفیت که پس از انتخاب رشته کنکور سراسری صورت می گیرد. دانشگاه که دارای ظرفیت خالی در رشته های مختلف می باشند.

اعلام نیاز برای پذیرش دانشجو می نمایند. داوطلبان در نظر داشته باشند که تکمیل ظرفیت می تواند فرصتی ایده آل برای پذیرفته شدن داوطلبان باشد چرا که در خیلی از رشته های خوب دانشگاهی پذیرش دانشجو صورت گیرد.

[fieldb]

ثبت نام دانشگاه بدون کنکور سراسری

دانشگاه های بدون کنکور فرصت بسیار مناسبی برای داوطلبانی است که موفق به پذیرش از طریق کنکور نشده اند و کنکور را سد بزرگ و پیچیده ای برای رسیدن به اهداف خود می دانند. لذا دانشگاه های بدون کنکور با در نظر گرفتن شرایطی برای پذیرش داوطلبان در زمان های مقرر از طریق سایت خود اقدام به پذیرش دانشجو می نمایند. داوطلبان می بایست آگاهی کامل در ارتباط با شرایط پذیرش، میزان شهریه دانشگاه ها و ادامه تحصیل در رشته ی مورد نظرشان در دانشگاه بدون کنکور داشته باشند. لذا مشاوران کنکور مرکز، اطلاعات کامل را در اختیار آن ها قرار داده و داوطلبان را آگاه ساخته و در انتخابی مناسب آن ها را یاری می نمایند.

[registerb]

[ub]

[postbox txt=”انتخاب رشته کنکور سراسری”]

خانه مشاوره در موضوعات زیر به شما مشاوره می دهد:
  • میزان پذیرش دانشگاه ها در کنکور سراسری، میانگین درصد دروس داوطلبان پذیرفته شده کنکور سراسری
  • احتمال قبولی داوطلبان کنکور سراسری، قبولی قطعی در کنکور سراسری
  • نرم افزار انتخاب رشته کنکور سراسری، مشاوره شغلی رشته های کنکور سراسری
  • سامانه هوشمند مشاوره تلفنی و انتخاب رشته کنکور سراسری

[telbk]

راهنمای مطالعه
تماس با مشاور تماس با مشاور تماس با مشاور
تماس با مشاور تماس با مشاور تماس با مشاور