بیمه بیکاری و بیمه کرونا

مشاوره تلفنی بیمه بیکاری و بیمه کرونا

بیمه بیکاری کرونا

با شیوع کرونا، بسیاری از کارگاه ها و شرکت ها متضرر و به همین دلیل تعداد افراد بسیاری از کار بیکار شدند. البته پس از پایان یافتن محدودیت ها برخی از این مراکز دوباره فعالیت خود را از سر گرفتند اما دولت از طریق منابع صندوق توسعه ملی، بودجه ای را برای افراد بیکار تخصیص داد که با نام ” بیمه بیکاری کرونا ” شناخته می شود. البته مطابق آخرین اخبار، پرداخت مبلغ در خصوص ایام بیکاری، صرفا تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری امکان پذیر است و افرادی که از ابتدای خرداد ماه، بیکار می شوند یا اینکه بیکاری شان استمرار دارد، هر گونه پرداخت بر اساس قانون های وزارت کار و تامین اجتماعی خواهد بود که البته تحت شرایط و قوانینی است که پیشنهاد می کنیم برای آگاهی از آن ها با مشاوران مرکز تماس بگیرید.

بیمه بیکاری کرونا

بیمه بیکاری چیست ؟

بیکار از نظر قانون، فرد بیمه شده ای است که آماده به کار است ولی بدون میل و اراده خود بیکار شده است. براساس قانون بیکاری، چنانچه بیمه شده ای به علت تغییرات ساختار اقتصادی محل کارش و به تشخیص وزارتخانه ذیربط و تائید شورایعالی کار، بیکارموقت شناخته شود و همچنین بیمه شدگانی که به علت حوادث غیرمترقبه مانند سیل، زلزله، جنگ، آتش سوزی بیکار شوند، می توانند از مقررات این قانون استفاده نمایند.
بیمه بیکاری تامین اجتماعی
البته دو گروه از افراد، تحت قوانین معین، مشمول بیمه بیکاری می شوند:
۱) کارکنان رسمی‌ که به صورت غیر ارادی بیکار شده اند
۲) کارکنان قراردادی‌ که قراردادشان به پایان رسیده است

تشخیص ارادی یا غیر ارادی بودن بیکاری بیمه شده، برعهده کمیته ای متشکل از نمایندگان این سازمان و اداره کار و امور اجتماعی محل اشتغال بیمه شده است.

البته بازنشستگان و از کارافتادگان، صاحبان حرف و مشاغل آزاد و بیمه اختیاری و اتباع خارجی مشمول قانون بیمه بیکاری نمی شوند و نمی توانند از مزایای این قانون بهره مند شوند.

[postbox txt=”تلفنی در زمینه انواع بیمه”]

قوانین بیمه بیکاری :

سازمان تامین اجتماعی در مبحث بیمه بیکاری، قوانینی را تنظیم نموده است که این قوانین برای شرایط مختلف (اعم از متاهل و مجرد بودن و …) متفاوت است. برخی از قوانین عمومی عبارتند از :

  • کارگران قراردادی در صورتی می توانند بیمه بیکاری دریافت کنند که حداقل یکسال، در آخرین محل کارشان، سابقه اشتغال داشته باشند. این بدین معنی است که کارگران قراردادی، حتی اگر ۱۱ ماه در آخرین کارگاه محل اشتغالشان، مشغول به فعالیت بوده اند، مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری نمی شوند.
  • اما در خصوص کارگرانی که قرارداد دائمی دارند و بدون میل و اراده خودشان بی کار شده اند، اگر حداقل ۶ ماه سابقه کار داشته باشند، می توانند از مزایای مقرری بیمه بیکاری استفاده کنند.
  • البته در شرایط بحرانی مانند سیل، زلزله، آتش سوزی و غیره، اگر بیمه شدگان، بیکار شوند، به شرط اینکه تحت پوشش قانون کار و تامین اجتماعی باشند، می توانند بدون در نظر گرفتن شرایط بیمه‌پرداز و میزان سابقه، از مقرری بیمه بیکاری بهره مند شوند.

برای آگاهی از کلیه قوانین و شرایط بیمه بیکاری، می توانید با مشاوران مرکز تماس بگیرید.

جدول سابقه بیمه بیکاری :

اما از جمله سوال هایی که ذهن بیمه شدگان را به خود مشغول می کند، میزان مقرری بیمه بیکاری است به نحوی که مطابق قوانین، میزان مقرری بیمه شده بیکار، معادل ۵۵ درصد متوسط «خالص دریافتی» سه ماه آخر فرد بیکار است که بیمه بیکاری هیچ گاه از حداقل مزد مصوب شورای عالی کار نباید کمتر باشد.

مدت سابقه افراد مجرد افراد متاهل
از ۶ ماه تا ۲۴ ماه سابقه دریافت ۶ ماه مقرری بیمه بیکاری دریافت ۱۲ ماه مقرری بیمه بیکاری
از ۲۵ ماه تا ۱۲۰ ماه سابقه دریافت ۱۲ ماه مقرری بیمه بیکاری دریافت ۱۸ ماه مقرری بیمه بیکاری
از ۱۲۱ ماه تا ۱۸۰ ماه سابقه دریافت ۱۸ ماه مقرری بیمه بیکاری دریافت ۲۶ ماه مقرری بیمه بیکاری
از ۱۸۱ ماه تا ۲۴۰ ماه سابقه دریافت ۲۶ ماه مقرری بیمه بیکاری دریافت ۳۶ ماه مقرری بیمه بیکاری
بیش از ۲۴۱ ماه سابقه دریافت ۳۶ ماه مقرری بیمه بیکاری دریافت ۵۰ ماه مقرری بیمه بیکاری

اگر سوالی در زمینه جدول سابقه بیمه بیکاری دارید، می توانید با مشاوران مرکز تماس بگیرید.

چرا لازم است که بیمه شویم؟

مشاوره تلفنی بیمهتا سخن بیمه به میان آمد، بر آشفته شد و گفت: “ای بابا! من ترجیح می دهم خودم پولم را جمع کنم! بعدشم اگر به دنبال حقوق بازنشستگی باشم، تنبل می شوم و فقط به فکر این هستم که سال های کاری ام را پر کنم!” شاید در نگاه اول صحبت های این دوست عزیزمان چندان هم غیرمنطقی به نظر نمی رسید! اما اگر کمی منطقی تر فکر کنیم، با این گونه تفکر، یک جای کار می لنگد! چرا که به نظر می رسد او کاملاً ایده آل گرایانه به زندگی نگاه می کند و هیچ اتفاق پیش بینی نشده ای را در مسیر در نظر نمی گیرد. نه اشتباه نکنید!! منظور من این نیست که باید به زندگی بدبین بود و منتظر بروز حوادث ماند! اما از قدیم گفته اند که « علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد».

اگر سوالی در زمینه بیمه دارید، می توانید با مشاوران مرکز تماس بگیرید.

اصلاً بیمه به چه دردی می خورد؟

بیمه انواع مختلفی دارد اما ماهیت همه ی آن ها یکی است. مفهوم کلی بیمه این است که شما با پرداخت مقدار مشخصی حق بیمه، ریسک پرداخت هزینه های مالی در زمان وقوع حوادث را بر عهده ی شرکت بیمه خواهید گذاشت. در صورتی که منطقی به این قضیه نگاه کنیم، اگر ۵۰% احتمال عدم وقوع حادثه برای شخص ما وجود نداشته باشد، ۵۰% احتمال وقوع وجود دارد که البته درصد کمی هم نیست! بیمه همان برگ برنده ای است که در زمانی که امیدمان ناامید شده است، به دادمان خواهد رسید.

بیمه های دیگری که بد نیست در موردشان اطلاع کسب کنید !

کدام نوع بیمه مناسب من است؟بیمه یک قرارداد است یعنی شما متعهد می شوید که به ازای بازه ی زمانی مشخصی، حق بیمه معینی را پرداخت نمایید و شرکت بیمه نیز تعهد می هد که به ازای دریافت مبلغ قانونی و مطابق با نوع قرارداد و مندرجات آن، جبران خسارت نماید. البته از آنجایی که بیمه ها انواع مختلف دارند، برخی از قراردادهای بیمه ای مانند بیمه بازنشستگی یا بیمه عمر تنها به دنبال جبران خسارت نیستند و جنبه های دیگری را نیز در نظر می گیرند. با توجه به این که هر فرد نیازهای متفاوتی دارد، پس به بیمه ی متفاوتی نیاز دارد، به همین منظور در زمینه ی انتخاب نوع بیمه، بایستی آگاهی کامل داشته باشد. پیشنهاد می کنیم در این زمینه با مشاوران مرکز تماس حاصل نمایید.

بیمه بازنشستگی و بیمه تکمیلی

بیمه بازنشستگی و بیمه تکمیلی

چه کسی دوست ندارد که بعد از چند سال کارسخت، مدتی را به استراحت بگذراند و بدون این که نگران درآمد باشد، دیگر کار نکند؟ یا اصلاً در جایی دیگر کار کند اما حقوق بازنشستگی خود را نیز دریافت کند؟ اصلاً کسی هست که وقتی درگیر بیماری سختی شده است، دوست داشته باشد که علاوه بر دردی که می کشد، درد هزینه ها هم به او فشار بیاورد! آیا او ترجیح نمی دهد که به جای تمامی هزینه های سنگین، فقط بخشی از هزینه های درمانی را بپردازد!؟   آیا تا به حال به این موضوع اندیشیده اید که اگر بلا به دور! کسی از کار افتاده باشد، مریض هم باشد و بیمه هم نداشته باشد، برای گذران زندگی، چه باید بکند؟ پیشنهاد می کنیم برای آگاهی از کلیه قوانین و شرایط بیمه بازنشستگی و تکمیلی با مشاوران مرکز تماس بگیرید.

 

بیمه عمر و بیمه حوادث

بیمه عمر و بیمه حوادث

بسیاری از افراد بیمه عمر را بیمه ای می دانند که پس از مرگ فرد ،به خانواده تعلق می گیرد و در نتیجه معتقدند که به دردشان نخواهد خورد! اما بیمه عمر علاوه بر پوشش بیماری، امکان سرمایه گذاری را نیز فراهم می کند و در نتیجه با پرداخت حق بیمه می توانید با یک تیر سه نشان را بزنید:

  • تا سقف مشخص در برابر امراض خاص بیمه می شوید…
  • سرمایه گذاری می کنید…
  • قلّکی برای خودتان و پشتوانه ای مالی، برای خانواده و فرزندانتان ایجاد می کنید…

از آنجایی که شرایط و ضوابط و قوانین بیمه عمر و حوادث متفاوت است، پیشنهاد می کنیم برای آگاهی از هرآنچه باید در زمینه ی بیمه عمر و حوادث بدانید با مشاوران مرکز تماس بگیرید.

بیمه مسئولیت حرفه ای/ بیمه مسئولیت عمومی 

بیمه مسئولیت حرفه ای ، بیمه مسئولیت عمومی بیمه مسئولیت حرفه ای شامل بیمه حرفه ای پزشکان، پیراپزشکان، دندانپزشکان، مهندسان و…. می شود. بیمه مسئولیت عمومی نیز شامل بیمه حرفه ای مدیران مراکز آموزشی، شهرداری و…. می شود. در حقیقت بیمه مسئولیت حرفه ای و عمومی افراد را در برابر مسئولیتی که دارند بیمه می کنند. پیشنهاد می کنیم برای آگاهی از کلیه شرایط و ضوابط بیمه ای مسئولیت با مشاوران مرکز تماس بگیرید.

 

بیمه مسئولیت کارفرما/ بیمه مسئولیت تولید کنندگان 

بیمه مسئولیت کارفرما ، بیمه مسئولیت تولید کنندگانبیمه مسئولیت کارفرما بیمه ای است که کارفرما در قبال کارکنان پذیرا می شود. به عبارتی در این بیمه کارفرما به ازای پرداخت حق بیمه مشخص کارکنان خود را در قبال ساعات کاری حضور در مجموعه، بیمه می نماید. از آنجایی که در روند تولید کالا، ریسک بسیار بالاست، بیمه مسئولیت ناشی از تولید برای تولید کنندگان کالا در نظر گرفته می شود. پیشنهاد می کنیم برای آگاهی از شرایط و ضوابط بیمه مسئولیت کارفرما و بیمه مسئولیت تولید کنندگان با مشاوران مرکز تماس بگیرید.

اگر سوالی در زمینه انواع بیمه ها دارید، می توانید با مشاوران مرکز تماس بگیرید.

مشاوره مقایسه بیمه ها و انتخاب بهترین بیمه :

مشاوره مقایسه بیمه ها و انتخاب بهترین بیمهاز آنجایی که شرکت های بیمه مختلفی در سطح کشور، مشغول به فعالیت هستند، در زمینه های مختلف بیمه ای، شرایط مختلفی تعریف شده است. به عنوان مثال شرکت X به ازای دریافت حق بیمه عمر تا سقف مشخصی پوشش حوادث در نظر گرفته است که در مقایسه با شرکت Y به میزان کمتری است اما شرکت X در پوشش بیماری های خاص قوی تر عمل کرده است. پس اگر بیماری های خاص برای شما مهم تر است بهتر است که شرکت X را انتخاب کنید. با توجه به لزوم آگاهی از کلیه شرایط و پوشش های بیمه ای، پیشنهاد می کنیم قبل از هر اقدامی در زمینه خرید بیمه، با مشاوران مرکز تماس بگیرید.

[postbox txt=”تلفنی در زمینه انواع بیمه”]

خانه مشاوره در موضوعات زیر شما را راهنمایی می کند:
  • بیمه بیکاری ، شرایط بیمه بیکاری ، جدول بیمه بیکاری ، قانون بیمه بیکاری
  • قانون جدید بیمه بیکاری ، سامانه ثبت درخواست بیمه بیکاری ، ثبت نام بیمه بیکاری
  • مراحل گرفتن بیمه بیکاری ، پیگیری بیمه بیکاری ، تعداد دفعات استفاده از بیمه بیکاری
  • سقف بیمه بیکاری ، مقرری بیمه بیکاری ، زمان پرداخت بیمه بیکاری و …
راهنمای مطالعه
تماس با مشاور تماس با مشاور تماس با مشاور
تماس با مشاور تماس با مشاور تماس با مشاور