پرستاری بدون کنکور

آیا تحصیل در رشته پرستاری بدون کنکور امکان پذیر است؟

سوالی که این روزها ذهن علاقه مندان به ادامه تحصیل را به خود مشغول می کند اینست که آیا بدون کنکور می توان در رشته پرستاری ادامه تحصیل داد؟ چه دانشگاه هایی بدون کنکور پذیرش می نمایند؟ آیا دانشگاه های آزاد، پردیس های بین الملل مثل پردیس کیش، پردیس تهران و سایر پردیس ها بدون کنکور پذیرش می نمایند؟

طی سالهای گذشته و در کنکور سراسری، شاهد پذیرش بدون آزمون داوطلبان در دانشگاه های غیر انتفاعی و پیام نور بودیم، اما با افزایش تقاضا از سوی داوطلبان در رشته های پرستاری و مامایی، به جهت بازار کار مناسب و فرصت های شغلی متنوع در سال های اخیر، دوره ثبت نام بدون کنکور رشته های پرستاری و مامایی هم آغاز گردید. اما با توجه به قوانین جدید (قانون منع ورود دانشجویان خارج به داخل) از اواخر سال ۹۷، پذیرش بدون کنکور در تمامی رشته ها امکان پذیر نیست و البته در رشته هایی هم که امکان ادامه تحصیل وجود دارد؛ تحصیل بدون کنکور تابع شرایطی است که پیشنهاد می کنیم به منظور آگاهی از آن ها، قبل از هر اقدامی حتما با مشاوران تحصیلی خانه مشاوره تماس بگیرید.

[postbox txt=” پرستاری بدون کنکور “]

زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور ۹۹ :

از آنجایی که جنگیدن با غول کنکور برای قبول شدن در رشته های برتر گروه علوم تجربی سخت است، امکان پذیرش بدون کنکور، همان شانسی است که یکبار در خانه هر کس را می زند. البته با توجه به قانون جدید عدم انتقال دانشجویان خارجی به داخل کشور، امکان ادامه تحصیلی در برخی از رشته های گروه علوم تجربی در داخل کشور به صورت بدون کنکور وجود ندارد و در نتیجه برای پذیرش و تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور در رشته پرستاری با توجه به شرایط هر کشور، زمان ثبت نام متفاوت است، به همین منظور پیشنهاد می کنیم برای آگاهی از لیست رشته ها و دانشگاه هایی که می توانید از آن ها پذیرش بگیرید، با مشاوران مرکز تماس بگیرید.

برای آگاهی از زمان دقیق ثبت نام رشته های گروه علوم تجربی بدون کنکور با مشاورین مرکز تماس حاصل نمایید.

نحوه ثبت نام رشته های بدون کنکور :

روند ثبت نام در دانشگاه ها به صورت بدون کنکور، کمی با روند ثبت نام از طریق کنکور، اندکی متفاوت است. به عنوان مثال با توجه به اعلام رشته های بدون کنکور پیراپزشکی، پس از گذراندن مراحل ثبت نام و انتخاب رشته، شرایط و سوابق علمی متقاضیان توسط سازمان سنجش مورد بررسی قرار می گیرد و برای مرحله دوم یعنی مصاحبه دعوت می شوند. با توجه به دو قسمتی بدون پذیرش در رشته های بدون کنکور در داخل ایران پیشنهاد می کنیم برای آگاهی از نحوه ثبت نام رشته های گروه علوم تجربی بدون کنکور با مشاوران مرکز تماس بگیرید.

اگر سوالی در زمینه ثبت نام بدون کنکور در رشته های علوم تجربی دارید، پیشنهاد می کنیم که حتما آن را با مشاورین مرکز در میان بگذارید.

شهرهایی که بدون کنکور دانشجو می پذیرند :

اگر تصمیم خود را گرفته اید که به صورت بدون کنکور به ادامه تحصیل بپردازید، در اولین قدم باید از دانشگاه هایی که در رشته مورد علاقه تان بدون کنکور پذیرش دارند، اطلاع داشته باشید. در واقع مهم است که بدانید دانشگاهی که مد نظرتان است، اگر در رشته مورد نظرتان از طریق کنکور دانشجو می پذیرد، آیا بدون کنکور نیز اقدام به پذیرش دانشجو می نماید؟

نمی دانید که کدام دانشگاه ها بدون کنکور دانشجو می پذیرند؟ با مشاوران مرکز تماس بگیرید.

لیست دانشگاه هایی که بدون کنکور دانشجو می پذیرند:

آگاهی از لیست دانشگاه هایی که بدون کنکور اقدام به پذیرش دانشجو می کنند، بسیار حائز اهمیت است. پس اگر قصد ادامه تحصیل بدون کنکور در رشته های گروه علوم تجربی را دارید، پیشنهاد می کنیم که حتما با مشاورین خانه مشاوره تماس حاصل نمایید.

جهت آگاهی از لیست دانشگاه هایی که بدون کنکور دانشجو می پذیرند، با مشاورین مرکز تماس حاصل نمایید.

شهریه ادامه تحصیل بدون کنکور :

به نظر می رسد وقتی که عنوان «بدون کنکور» مطرح می شود، اولین چیزی که ذهن داوطلبان را به خود مشغول می سازد، «شهریه» است. از آنجایی که هزینه تحصیل و شهریه، از جمله مهم ترین عوامل موثر در انتخاب رشته و دانشگاه است، اگر قصد ادامه تحصیل در رشته های علوم تجربی را دارید، آگاهی از شهریه این رشته ها از طریق پذیرش بدون کنکور، بسیار حائز اهمیت است. با توجه به اینکه شهریه این رشته ها در انواع مختلف دانشگاه هایی که از طریق سوابق تحصیلی دانشجو می پذیرند، متفاوت است، پیشنهاد می کنیم که به منظور آگاهی از شهریه دقیق با مشاورین خانه مشاوره تماس حاصل نمایید.

برای آگاهی از شهریه ادامه تحصیل در رشته های گروه علوم تجربی با مشاورین مرکز تماس حاصل نمایید.

آیا ثبت نام پرستاری در دانشگاه های پردیس و خودگردان امکان پذیر است؟

چند سالی بود که دانشگاه های پردیس و خودگردان تابع شرایطی، در رشته های پزشکی و پیراپزشکی دانشجو می پذیرفتند. این دانشگاه ها دارای شرایط قابل توجه و مطلوبی در زمینه شهریه و نیز اعتبار مدرک یکسان با دیگر دانشگاههای معتبر سراسر کشور بودند، از این رو تقاضا برای آنها روز به روز افزایش یافت.

[medicalb]

در سال های گذشته شرایط و نحوه ثبت نام رشته های گروه پزشکی و پیراپزشکی در دانشگاه های پردیس خودگردان مطابق با دستورالعمل سازمان سنجش بود و مراحل ثبت نام پردیس خودگردان طبق اطلاعیه سازمان سنجش انجام می شد. اما در سال جاری قوانین جدیدی (قانون منع انتقال دانشجویان خارجی به داخل کشور) برای ثبت نام بدون کنکور اعلام شده است که آگاهی از آن ها بسیار ضروری است! چرا که امکان ادامه تحصیل بدون کنکور در برخی از رشته های گروه علوم تجربی وجود ندارد. پیشنهاد می کنیم به منظور کسب آگاهی در زمینه قوانین جدید تصویب شده در زمینه ثبت نام بدون کنکور با مشاوران خانه مشاوره تماس بگیرید.

علاقه مندان می توانند جهت کسب اطلاعات دقیق و به روز در رابطه با این موضوع و اینکه کدام دانشگاه و در چه رشته ای در حال حاضر بدون کنکور پذیرش می نمایند با مشاورین مرکز تماس حاصل نمایند.

قانون جدید تحصیل پرستاری بدون کنکور:

با توجه به اینکه قوانین مرتبط با ادامه تحصیل در رشته پرستاری بدون کنکور، در سال جاری تغییر یافته است، پیشنهاد می کنیم به منظور آگاهی از کلیه شرایط و ضوابط ثبت نام و اخذ پذیرش در رشته پرستاری با مشاوران خانه مشاوره تماس بگیرید.

برای آگاهی از قوانین جدید تحصیل پرستاری بدون کنکور با مشاوران تحصیلی خانه مشاوره تماس بگیرید.

تحصیل رشته پرستاری در خارج از کشور و مزایا و معایب آن:

تحصیل رشته پرستاری در خارج از کشور مزایا و معایب خاص خود را دارد. از مزایای آن می توان به فراهم شدن فرصت های آموزشی و علمی برتر و به طبع آن فراهم شدن فرصت های شغلی و درآمد بالا، بدون دغدغه کنکور، اشاره کرد. از طرفی اعتبار مدرک در صورتی که از دانشگاه های معتبر خارجی دریافت شده باشد، در داخل کشور بالاست. معایب هم دوری از خانواده و تحصیل به زبان خارجی است که با توجه به مزایای آن چندان به چشم نمی آیند. پیشنهاد می کنیم فرصت های تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی، پیراپزشکی، پرستاری و مامایی خارج از کشور را از دست ندهید و برای آگاهی از شرایط اخذ پذیرش از بهترین دانشگاه های خارج از کشور با مشاوران مرکز تماس بگیرید.

برای اطلاع از شرایط و نحوه پذیرش در رشته پرستاری خارج از کشور با مشاوران مرکز تماس بگیرید.

از زمان و شرایط ثبت نام بهیاری با خبرید؟

اگر به رشته پرستاری علاقه دارید، اما در رشته پرستاری قبول نشده اید و یا می خواهید سریعتر وارد بازار کاری شوید، ادامه تحصیل در رشته بهیاری یک فرصت طلایی برای شما خواهد بود. از آنجایی که آموزش کمک بهیاری در مراکز مختلفی مانند جهاد دانشگاهی ارائه می شود، اگر قصد دریافت مدرک بهیاری جهاد دانشگاهی و … را دارید، بایستی از زمان ثبت نام بهیاری اطلاع کافی داشته باشید. پیشنهاد می کنیم برای آگاهی از زمان و شرایط ثبت نام بهیاری با مشاوران مرکز تماس بگیرید.

برای اطلاع از شرایط و نحوه پذیرش در رشته بهیاری با مشاوران مرکز تماس بگیرید.

سؤالاتی که ممکن است ذهنتان را مشغول کرده باشند:

 • هزینه ادامه تحصیل در رشته پرستاری دانشگاه آزاد ؟
 • آیا جهاد دانشگاهی دوره کمک پرستاری برگزار می کند؟
 • نحوه ثبت نام کمک پرستاری ؟ زمان ثبت نام کمک پرستاری ؟
 • آیا پرستاری در لیست رشته های بدون کنکور است؟
 • شرایط و نحوه پذیرش آموزش بهیاری ؟
 • دوره های کمک پرستاری جهاد دانشگاهی چقدر طول می کشند؟
 • آیا پرستاری بدون کنکور امکان پذیر است؟
 • مزایا و معایب در مورد رشته پرستاری ؟
 • شهریه دانشگاه آزاد پرستاری ؟
 • شرایط ثبت نام پرستاری بدون کنکور در دانشگاه های خارج از کشور ؟
 • لیست رشته های بدون کنکور تجربی ؟
 • شرایط و زمان ثبت نام کمک پرستاری  ؟ هزینه ثبت نام دوره کمک پرستاری ؟
 • کارنامه و رتبه قبولی دانشگاه آزاد رشته پرستاری ؟
 • رشته پرستاری چند ترم است ؟
 • شرایط ورود به رشته پرستاری ؟ شرایط شرکت در دوره های آزاد پرستاری ؟
 • آیا تحصیل در رشته پرستاری پیام نور امکان پذیر است؟
 • آیا ادامه تحصیل در پرستاری بین الملل امکان پذیر است ؟

بهترین دانشگاه های خارج از کشور پذیرنده پرستاری بدون کنکور ؟

در چه زمینه هایی می توانیم از مشاوران کمک بگیریم؟

بر هیچ کس پوشیده نیست که تحصیل بدون کنکور یک فرصت طلایی است. از آنجایی که در حال حاضر امکان ادامه تحصیل بدون کنکور در رشته های گروه علوم پزشکی در داخل کشور وجود ندارد، اما بسیاری از رشته ها هستند که شما می توانید بدون کنکور در آن ها ادامه تحصیل دهید. به عبارتی کسب اطلاعات جامع درباره ی رشته های دانشگاهی بسیار مهم است. البته از همه مهم تر، توجه به این نکته است که ” انتخاب رشته و دانشگاه می تواند تاثیر بسیاری در آینده و سرنوشت شما داشته باشد”. اگر قصد ادامه تحصیل در رشته های بدون کنکور را دارید، پیشنهاد می کنیم قبل از هر اقدامی با مشاوران تحصیلی مشورت کنید.

مشاوره دانشگاه بدون کنکور

کاردانی بدون کنکور ، کاردانی به کارشناسی بدون کنکور ، کارشناسی بدون کنکور ، کارشناسی ارشد بدون کنکور ، دکتری بدون آزمون و …

مشاوره بدون کنکور دانشگاه آزاد

شرایط تحصیل در رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد ، لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد ، شهریه رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد و …

مشاوره بدون کنکور غیرانتفاعی

شرایط تحصیل در رشته های بدون کنکور غیرانتفاعی ، لیست رشته های بدون کنکور غیرانتفاعی ، شهریه رشته های بدون کنکور غیرانتفاعی و …

 مشاوره بدون کنکور پیام نور

شرایط تحصیل در رشته های بدون کنکور پیام نور ، لیست رشته های بدون کنکور پیام نور ، شهریه رشته های بدون کنکور پیام نور و …

مشاوره بدون کنکور علمی کاربردی

شرایط تحصیل در رشته های بدون کنکور علمی کاربردی، لیست رشته های بدون کنکور علمی کاربردی ، شهریه رشته های بدون کنکور غیرانتفاعی و …

مشاوره پزشکی، دندانپزشکی و پیراپزشکی 

شرایط تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و پیراپزشکی، ادامه تحصیل در رشته های پزشکی و پیراپزشکی در خارج از کشور ، شهریه پزشکی، دندانپزشکی و پیراپزشکی و …

[postbox txt=” شرایط ثبت نام بدون کنکور در رشته های  گروه علوم تجربی و آگاهی از صحت ثبت نام در رشته های پزشکی، دندانپزشکی، پرستاری و پیراپزشکی بدون کنکور”]

خانه مشاوره در موضوعات زیر شما را راهنمایی می کند:
 • پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، پرستاری و پیراپزشکی بدون کنکور خارج کشور، شهریه رشته های پزشکی، دندانپزشکی، پرستاری و پیراپزشکی 
 • رتبه بندی دانشگاه های خارجی برای رشته های پزشکی، پرستاری و پیراپزشکی، لیست دانشگاه های بدون کنکور داخل و خارج کشور
 • ثبت نام بدون کنکور، قانون جدید پزشکی، دندانپزشکی، پرستاری و پیراپزشکی بدون کنکور 
 • لیست رشته های اعلام شده بدون کنکور گروه علوم تجربی
راهنمای مطالعه
تماس با مشاور تماس با مشاور تماس با مشاور
تماس با مشاور تماس با مشاور تماس با مشاور