رتبه و درصد دروس برای قبولی در رشته و دانشگاه مورد نظر

رتبه و درصد دروس برای قبولی در رشته و دانشگاه مورد نظر

  • رتبه و درصد دروس برای قبولی در رشته و دانشگاه مورد نظر، انتخاب رشته کنکور سراسری
  • ظرفیت پذیرش رشته های کنکور سراسری، نرم افزار انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۶
  • لیست رشته های کنکور سراسری، حداقل درصد دروس قبولی در رشته و دانشگاه
  • سامانه مشاوره تلفنی و پاسخگویی به سؤالات شما

[postbox txt=”اطلاع از رتبه و درصد دروس برای قبولی در رشته و دانشگاه مورد نظر”]

[estimatesb]

[bksb]

با توجه به اینکه رتبه و تراز معیار اصلی برای انتخاب رشته ی کارشناسی می باشد و با استفاده از آن داوطلبان با همیدگر مقایسه می شوند. رتبه که نشان دهنده ی اولویت داوطلبان بر اساس نمره ی کسب شده می باشد و تراز نشان دهنده ی اختلاف سطح علمی و یا نسجش علمی داوطلبان می باشد. برای درک بهتر مفهوم تراز مثالی می زنیم:

فرض کنید نمره ی داوطلبی در آزمون x برابر با ۱۸ شده باشد و همان داوطلب در آزمون y  که همانند آزمون x با شرایط یکسان برگزار شده است، نمره ی ۱۴ را کسب کرده باشد. داوطلب در آزمون دوم با وجود اینکه نمره ی پایین تری کسب نموده است. اما رتبه اش بهتر شده است که این موضوع نشان دهنده ی اختلاف سطح علمی سؤالات می باشد که با مفهومی به نام تراز عنوان می کنیم. داوطلبان پیش از انتخاب رشته ی خود می بایست از رتبه و تراز داوطلبان در سال های گذشته آگاهی کامل داشته باشند. اطلاع از رتبه و محل قبولی آنان، مقایسه ی دانشگاه ها می تواند کمک شایانی به داوطلب نماید.

[fieldsb]

[fieldb]

[provinceb]

داوطبان پیش از انتخاب رشته ی خود می بایست رتبه ی قبولی در رشته ی مورد علاقه ی خود را بررسی نمایند و پس از آن با رتبه ی خود مقایسه کرده و برآورد نمایند که آیا امکان قبولی در رشته ی فوق وجود دارد و یا خیر و پس از آن شرایط دانشگاهی از قبیل شرایط اسکان (خوابگاه)، شرایط آب و هوایی، شرایط رفت و آمد، میزان اعتبار مدرک و … را بررسی نمایند و پس از آن انتخاب رشته ی خود را انجام دهند.

به داوطلبان توصیه می گردد که درصد دروس پذیرفته شدگان سال های گذشته را در کانامه ی آنان بررسی و با کارنامه ی خود مقایسه نمایند تا بتوانند به یک دید واقع بینانه و هوشمندانه ای نسبت به انتخاب رشته پیدا نمایند.

داوطلبان می بایست کلیه ی دانشگاه ها و شرایط آن ها را نظیر دانشگاه علمی – کاربردی، سراسری، پیام نور و آزاد را مطالعه نموده و با یک دید صحیح انتخاب رشته نمایند.

اضافه می گردد داوطلبان می توانند با مشاورین مرکز تمامس گرفته و اطلاعات کامل از رتبه و تراز پذیرفته شدگان به همراه درصد دروس را از آن ها بخواهند.

[postbox txt=”اطلاع از رتبه و درصد دروس برای قبولی در رشته و دانشگاه مورد نظر”]

مرکز مشاوره در موضوعات زیر به شما مشاوره می دهد:
  • رتبه و درصد دروس برای قبولی در رشته و دانشگاه مورد نظر، زمان تکمیل ظرفیت رشته های کنکور سراسری
  • احتمال قبولی در رشته و دانشگاه مورد نظر، هزینه ی تحصیل در رشته و دانشگاه مورد نظر
  • لیست دانشگاه های بدون کنکور، مشاوره شغلی رشته و دانشگاه مورد نظر
  • سامانه مشاوره هوشمند تلفنی و پاسخگویی به تمامی سؤالات شما

[telbk]

راهنمای مطالعه
تماس با مشاور تماس با مشاور تماس با مشاور
تماس با مشاور تماس با مشاور تماس با مشاور