معافیت مددجویان

معافیت مددجویان

  • معافیت مددجویان، نحوه اخذ معافیت مددجویان و مراحل دریافت معافیت مددجویان ۹۷
  • سؤالات متداول معافیت مددجویان ۹۷، شرایط معافیت مددجویان خدمت سربازی ۹۷
  • انواع معافیت سربازی ، اخبار جدید معافیت نظام وظیفه مددجویان
  • مشاوره تلفنی معافیت مددجویان و سایر معافیت های سربازی با مشاوران مرکز

[postbox txt=”معافیت مددجویان”]

در بین مشمولان خدمت سربازی کسانی وجود دارند که می توانند از ماده ۴۴ قانون نظام وظیفه عمومی استفاده نمایند. در واقع این افراد جزو مددجویان به حساب می آیند و می توانند کارت معافیت سربازی مددجویان را دریافت کنند. برای اینکه با قانون نظام وظیفه مربوط به مددجویان و شرایط معافیت مددجویان و تعریف مددجویان آشنا شوید، ادامه مطالب را دنبال کنید.

آیا می دانید سالیانه هزاران نفر با استفاده از قانون معافیت مددجویان، کارت معافیت سربازی می گیرند؟!

معافیت مددجویان ۹۷:

تمامی مشمولان نظام وظیفه عمومی که تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی یا سازمان بهزیستی باشند، به عنوان کسانی که می توانند از ماده ۴۴ مددجویان استفاده نمایند، به حساب می آیند. معافیت مددجویان ۹۷ بدین معناست که فرزندان ذکور والدینی که معلول هستند یا خواهر و برادر معلول دارند یا اینکه همسر معلول دارند، می توانند معاف شوند. معافیت حق کسانی است که شرایط معافیت مددجویان را دارند و باید از این فرصت استفاده کنند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد معافیت مددجویان با مشاوران مرکز تماس بگیرید.

چه کسانی شامل معافیت مددجویان می شوند؟

معافیت سربازی مددجویان شامل حال مشمولانی به شرح زیر است:

یکی از پسران مادران فاقد همسر که توسط کمیته امداد امام خمینی یا مراکز بهزیستی حمایت می شوند، مشمول معافیت مددجویان می شوند.

مشمولانی که تک پسر خانواده هستند و سه خواهر دارند، نکته ی مورد توجه در این مورد این است که یکی از والدین فرد مشمول باید از طرف کمیته امداد یا سازمان بهزیستی مورد حمایت باشد.

مشمولان دارای همسر معلول ابتدا از معافیت موقت ۵ ساله و در صورت استمرار ازدواج کارت معافیت دائم دریافت می کند و اگر هم همسر وی فوت نماید در صدور کارت معافیت او مشکی ایجاد نخواهد شد.

تک پسران خانواده های دارای ۳ دختر:

این افراد باید تنها پسر خانواده و دارای سه خواهر باشند. از دیگر ملاک های معافیت این افراد این است که پدر یا مادر آن ها تحت پوشش کمیته امداد یا سازمان بهزیستی باشند.

فقط مشمولان دیگری با شرایطی متفاوت از موارد گفته شده می توانند از ماده ۴۴  قانون نظام وظیفه عمومی استفاده کنند و معافیت مددجویان بگیرید.

جهت کسب اطلاع از نحوه ی استفاده از ماده ۴۴ قانون نظام وظیفه عمومی با مشاوران مرکز تماس بگیرید.

یکی از پسران مادران تحت پوشش کمیته و بهزیستی از سربازی معاف می شوند.

معافیت پسر مددجویان:

مددجویانی که تحت پوشش کمیته امداد و سازمان های بهزیستی قرار دارند، اگر دارای فرزند پسر باشند، از خدمت سربازی معاف می شوند. در واقع این مشمولان می توانند بر طبق قانون مددجویان معاف شوند. مادری که فاقد همسر است یا همسر او فوت کرده است، یکی از فرزندان پسر او از سربازی معاف می شود. مادر این مشمول باید از طریق کمیته امداد یا بهزیستی تحت حمایت باشد. معافیت پسر مددجویان ضوابط مربوط به خود را داراست.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد معافیت پسر مددجویان با کارشناسان مرکز تماس بگیرید.

[bannerne]

شرایط معافیت مددجویان کمیته امداد:

معافیت از خدمت سربازی برای خانواده های تحت پوشش کمیته امداد برای خانواده هایی که پدر فوت کرده است، والدین از هم طلاق گرفته اند و دختران دارای یک برادر امکان پذیر است. شرایط معافیت مددجویان کمیته امداد با توجه به این سه شرط مورد ارزیابی قرار می گیرد که با هدف ایجاد بستر اشتغال برای مددجویان و برگرداندن استقلال اقتصادی به زندگی آنان است. احتمال دارد مشمول معافیت مددجویان کمیته امداد باشید. اما از این امر با خبر نباشید یا اطلاعات ناقص در این زمینه شما را سردرگم کرده باشد. برای همین جهت بهره مندی از معافیت مددجویان کمیته امداد با مشاوران متخصص مرکز تماس بگیرید.

برادر ناتنی می تواند از قانون معافیت سه خوهر استفاده کند.

قانون معافیت مددجویان:

قانون معافیت مددجویان یا معافیت های مددجویان شرایط خاص خود را دارد و برای خانواده های با شرایط خاص است. قانون معافیت مددجویان کمیته و بهزیستی برای تک پسران خانواده های دارای سه دختر و بیشتر این است که فرد مشمول از سربازی غیب نداشته باشد. قانون معافیت ممدجویان دارای مادران مجرد این است که همسر وی یا فوت کرده باشد یا اینکه طلاق گرفته باشد. در واقع قانون معافیت مددجویان ضوابط و معیارهای معافیت افرادی را شامل می شود که شرایط حضوری در دوره ی سربازی را ندارند، باید معاف شوند.

برای اینکه از جزئیات بندهای قانون معافیت مددجویان مطلع شوید با مشاوران متخصص مرکز تماس بگیرید.

[postbox txt=”معافیت مددجویان”]

خانه مشاوره در موضوعات زیر به شما مشاوره می دهد:
  • معافیت مددجویان، نحوه اخذ معافیت مددجویان و مراحل دریافت معافیت مددجویان ۹۷
  • سؤالات متداول معافیت مددجویان ۹۷، شرایط معافیت مددجویان خدمت سربازی ۹۷
  • انواع معافیت سربازی ، اخبار جدید معافیت نظام وظیفه مددجویان
  • مشاوره تلفنی معافیت مددجویان و سایر معافیت های سربازی با مشاوران مرکز

[telne]

راهنمای مطالعه
تماس با مشاور تماس با مشاور تماس با مشاور
تماس با مشاور تماس با مشاور تماس با مشاور