معافیت پزشکی ۹۷

معافیت پزشکی ۹۷

 • معافیت پزشکی ۹۷، معافیت پزشکی خدمت سربازی ۹۷، مراحل معافیت پزشکی ۹۷
 • سؤالات متداول معافیت پزشکی خدمت سربازی ۹۷ و مراحل معافیت پزشکی خدمت سربازی
 • انواع معافیت پزشکی خدمت سربازی، اخبار جدید معافیت پزشکی خدمت سربازی
 • مشاوره تلفنی در رابطه با معافیت پزشکی خدمت سربازی با مشاورین مرکز

[postbox txt=”معافیت پزشکی ۹۷″]

سربازی از جمله مسائل اصلی و مهم تمام کسانی است که می خواهند از مزایای کارت پایان خدمت سربازی استفاده کنند و در زمینه های شغلی، استخدام و نیز تحصیلی بدون شرط نظام وظیفه پیشرفت و ترقی داشته باشند. یکی از گزینه های پیش روی فرد برای گرفتن کارت پایان خدمت، معافیت پزشکی است. بنابراین با توجه به اهمیت این موضوع در ادامه ما به بررسی انواع معافیت پزشکی، دفترچه معافیت پزشکی سربازی ۹۷، شرایط معافیت و قوانین و لیست بیماری ها ی دارای معافیت پزشکی پرداخته ایم. برای پاسخ گویی و رفع سؤالاتی که دارید، توصیه می کنیم تا پایان مطلب آن را مطالعه کنید.

معافیت پزشکی سربازی:

خدمت سربازی برای خیلی از افراد نسبت به موقعیت های تحصیلی و شغلی و حتی شخصی استرس زا تر است. مشمولان باید از خانواده و محل زندگی خود دور شوند، امکان ادامه تحصیل یا شغل خود را نخواهند داشت و باید متعهد به انجام نظام وظیفه باشند. در این میان هستند کسانی که به دلیل بیماری یا شرایط خاص می توانند از معافیت پزشکی سربازی استفاده کنند. معافیتی که آنان را از ادامه یا ورود به برهه خدمت سربازی معاف می کند و بدون اینکه ملزم به گذراندن سربازی باشند، کارت پایان خدمت دریافت می کنند.

برای دریافت معافیت پزشکی سربازی با مشاوران متخصص ما تماس بگیرید.

انواع معافیت پزشکی:

معافیت پزشکی برای خدمت سربازی بدین معناست که فرد به دلیل دارا بودن شرایط جسمی و روانی خاص قادر به انجام سربازی و گذراندن دوره دو ساله نیست و مطابق با قوانین و آئین نامه معافیت پزشکی سربازی از گذراندن دوره سربازی معاف می شود. انواع معافیت های پزشکی طیف گسترده از بیماری های عمومی، روانی، بیماری های استخوان، چشم و … را شامل می شود که باید به تشخیص پزشک نیروهای مسلح و یا پزشک مورد تأیید فرماندار و بخشدار ناحیه و شهرستان مطابق با آیین نامه برسد. برای اطلاع از لیست بیماری های دارای معافیت پزشکی ادامه مطالب را بخوانید.

[typed string0=”دارندگان کارت معافیت پزشکی سربازی برای یافتن شغل مناسب چه باید بکنند؟” typeSpeed=”50″ startDelay=”10″ backSpeed=”40″ backDelay=”500″ loopCount=”10″ loop=”10″]

کارت معافیت پزشکی سربازی:

مشمولانی که بنا به دلایلی همچون مشکلات جسمی و روانی با توجه به تأیید شورای پزشکی مورد تأیید ستاد کل نیروهای مسلح از خدمت سربازی معاف می شوند، کارت معافیت پزشکی سربازی دریافت می کنند. در ظاهر امر فرد معاف شده از رفتن به سربازی معاف می شود. اما کارت معافیت پزشکی سربازی معایبی نیز دارد که می تواند آینده ی شغلی فرد را تحت تأثیر قرار دهد. این کارت معافیت پزشکی که گویای نوع معافیت است، ممکن است برای برخی از سازمان ها و ارگان ها دلیلی بر عدم استخدام دارندگان این نوع معافیت پزشکی باشد. با توجه به این مسئله توصیه می کنیم برای گرفتن کارت معافیت پزشکی سربازی تمام جوانب و نتایج را بسنجید و در این زمینه می توانید با مشاوران مرکز تماس بگیرید و بهترین راه حل ها را از آنان جویا شوید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با دریافت کارت معافیت پزشکی با مشاوران متخصص ما تماس بگیرید.

[bannerne]

دفترچه معافیت پزشکی سربازی:

دفترچه معافیت پزشکی سربازی باید قبل از اقدام به منظور معافیت پزشکی ۹۷ توسط فرد متقاضی معافیت مطالعه  و بررسی شود. که در بردارنده ی شرایط معافیت پزشکی ، قوانین و آیین نامه معافیت پزشکی و نیز تصویب هیأت وزیران است. همچنین فهرست نقص عضوها، بیماری ها و عدم رشدها را شامل می شود که شما را در اقدام درست برای معافیت پزشکی سربازی کمک خواهد کرد. البته مشاوران آگاه مرکز نیز قبل از شما دفترچه معافیت پزشکی سربازی ۹۷ را بررسی کرده اند و شما می توانید با آنان تماس بگیرید.

جهت دانلود دفترچه معافیت پزشکی سربازی ۹۷ کلیک کنید.

افراد خارج از کشور در صورت داشتن تابعیت ایران، مشمول سربازی می شوند.

شرایط معافیت پزشکی سربازی:

با توجه به ضوابط دفترچه معافیت پزشکی، شرایط معافیت سربازی به شرح زیر است:

مشمولان هنگام معرفی برای اعزام به خدمت باید از نظر سلامت جسمی و روانی توسط پزشک اول که از پزشکان نیروهای مسلح یا پزشکی غیر نظامی متعهد باشد، معاینه می شود.

رسیدگی به تقاضای معافیت پزشکی مشمولانی که برابر قانون و آیین نامه اجرایی مربوط، به تحصیل اشتغال داشته و از معافیت تحصیلی استفاده می نمایند، پس از فراغت از تحصیل یا ترک تحصیل یا اخراج به عمل خواهد آمد. مگر در خصوص نقص عضو یا بیماری هایی که بر اساس ضوابط، مقطع تحصیلی در آن اثری نداشته باشد.

تأیید اقامت مشمولان خارج از کشور بر عهده ی نمایندگی کنسولی ایران خواهد بود. آخرین تغییرات شرایط معافیت پزشکی سربازی را از مشاوران مرکز بپرسید.

مدت زمان رسیدگی به معافیت پزشکی:

مشمولانی که پرونده ی آنان به شورای استان یا شورای سازمان ارجاع می گردد، موظفند ظرف یک ماه از تاریخ ابلاغ معرفی نامه، خود را جهت معاینه معرفی کنند و در صورتی که حضور نیابند، شورای مربوطه بر حسب ضوابط، بر اساس محتویات پرونده فرد تصمی گیری می نماید و نظر آن ملاک عمل سازمان در اعزام مشمولان به خدمت خواهد بود. بر این اساس در طی چند ماه که فرد باید فرم معافیت پزشکی را پر و ارسال نمایند و معاینه و رسیدگی از طرف شورای شهرستان و پزشکی مورد تأیید انجام شود. پس از آنان نتایج درخواست مشمول نظام وظیفه به اطلاع وی خواهد رسید.

مشمولان دارای بیماری، نقص عضو و اختلالات روانی غیر قابل درمان، معافیت دائم پزشکی می گیرند.

قوانین معافیت پزشکی ۹۷:

کسانی که متقاضی معافیت پزشکی هستند، باید از طریق دفاتر پلیس ۱۰+  اقدامات لازم همچون ثبت درخواست را انجام دهند و مراحل بعدی به وی اطلاع رسانی خواهد شد. مشمولان دارای شرایط خاص که نمی توانند به صورت موقت وارد دوره سربازی شوند، معافیت موفقت پزشکی خواهند گرفت.

مشمولان دارای بیماری نقص عضو و بیماری های روانی که غیر قابل درمان هستند، معافیت دائم پزشکی می گیرند.

مشمولان دارای بیماری و اختلالات جزئی با توجه به مدرک تحصیلی آنان و نظرات شورای پزشکی نظام وظیفه معافیت پزشکی در امر غیر نظامی خدمت خواهند کرد.

آیین نامه معافیت پزشکی سربازی:

آیین نامه معافیت پزشکی سربازی که توسط هیئت وزیران در جلسه ۲۱/۰۲/۱۳۹۳ به پیشنهاد وزارت خانه های دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح کشور و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و تأیید ستاد کل نیروهای مسلح تصویب گردیده است. شرایط و ضوابط مشمولانی که باید اقدام به معافیت پزشکی سربازی نمایند و نیز مراحل و قوانین مربوط به این موضوع بررسی و تشریح شده است و شما می توانید از طریق دانلود دفترچه معافیت پزشکی سربازی ۹۷ که در پست قبلی عنوان کرده ایم، اطلاعات تکمیلی را مطالعه نمایید.

مراحل صدور کارت معافیت پزشکی:

در صورتی که قصد دریافت کارت معافیت پزشکی را دارید، باید همانند اکثر مشمولان اقدامات مربوط به ارسال دفترچه را انجام دهید.

 1. تکمیل مدارک مطابق با دفترچه راهنمای نظام وظیفه عمومی
 2. معاینه پزشکی اولیه
 3. وارد کردن درخواست در سیستم در دفتر پلیس ۱۰+
 4. دریافت برگه معرفی به بیمارستان توسط مشمول که نظام وظیفه برای او ارسال می کند.
 5. انجام معاینات پزشکی تخصصی
 6. ارسال نتایج پزشکی متخصص به مرکز رسیدگی به درخواست معافیت پزشکی
 7. تشکیل جلسه شورای پزشکی
 8. با طی شدن این مراحل در صورت معافیت مشمول خدمت، صدور کارت معافیت پزشکی انجام می شود.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر درباره صدور کارت معافیت پزشکی با مشاوران متخصص ما تماس بگیرید.

لیست بیماری های دارای معافیت پزشکی:

انواع بیماری، عدم رشد و نقص عضوهایی که بر اساس ضوابط ماده (۲) آیین نامه معاینه و معافیت پزشکی مشمولان خدمت وظیفه عمومی، در طبقه بندی مشمولان از نظر معافیت پزشکی ملاک عمل می باشد. بر این اساس لیست بیماری های دارای معافیت پزشکی شامل موارد زیر است:

 1. بیماری های عمومی
 2. بیماری های غدد مترشحه داخل
 3. بیماری های پوست و بافت های زیر پوست
 4. بیماری های داخلی مغز و اعصاب
 5. بیماری های اعصاب و روان
 6. بیماری های جراحی مغز و اعصاب
 7. بیماری های ریه
 8. بیماری های استخوان
 9. بیماری های گوارشی
 10. بیماری های خون
 11. بیماری ها فک، دهان و دندان
 12. بیماری های چشم
 13. بیماری های گوش، حلق و بینی

[postbox txt=”معافیت پزشکی ۹۷″]

خانه مشاوره در موضوعات زیر به شما مشاوره می دهد:
 • معافیت پزشکی ۹۷، معافیت پزشکی خدمت سربازی ۹۷، مراحل معافیت پزشکی ۹۷
 • سؤالات متداول معافیت پزشکی خدمت سربازی ۹۷ و مراحل معافیت پزشکی خدمت سربازی
 • انواع معافیت پزشکی خدمت سربازی، اخبار جدید معافیت پزشکی خدمت سربازی
 • مشاوره تلفنی در رابطه با معافیت پزشکی خدمت سربازی با مشاورین مرکز

[telne]

راهنمای مطالعه
تماس با مشاور تماس با مشاور تماس با مشاور
تماس با مشاور تماس با مشاور تماس با مشاور