پزشکی، دندانپزشکی و پیراپزشکی بدون کنکور

پزشکی، دندانپزشکی و پیراپزشکی بدون کنکور راست است یا دروغ ؟

سوالی که این روزها ذهن علاقه مندان به ادامه تحصیل را به خود مشغول می کند اینست که آیا بدون کنکور می توان در رشته های گروه پزشکی (پزشکی و دندان پزشکی) و پیراپزشکی ادامه تحصیل داد؟ چه دانشگاه هایی بدون کنکور پذیرش می نمایند؟ آیا دانشگاه های آزاد، پردیس های بین الملل مثل پردیس کیش، پردیس تهران و سایر پردیس ها بدون کنکور پذیرش می نمایند؟

[postbox txt=” شرایط ثبت نام بدون کنکور در رشته های  گروه علوم تجربی و آگاهی از صحت ثبت نام در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و پیراپزشکی بدون کنکور”]

پزشکی بدون کنکورطی سالهای گذشته و در کنکور سراسری، شاهد پذیرش بدون آزمون داوطلبان در دانشگاه های غیر انتفاعی و پیام نور بودیم، اما با افزایش تقاضا از سوی داوطلبان در رشته های پیراپزشکی، به جهت بازار کار مناسب و فرصت های شغلی متنوع در سال های اخیر، دوره ثبت نام بدون کنکور رشته های پیراپزشکی هم آغاز گردید. به طوری که دانشگاه هایی چون دانشگاه علوم پزشکی در مقطع کاردانی آمادگی خود را جهت پذیرش داوطلب در رشته های بدون کنکور، اعلام نمودند. اما با توجه به قوانین جدید، پذیرش بدون کنکور در تمامی رشته ها امکان پذیر نیست و در رشته هایی که امکان دارد نیز تابع شرایطی است که پیشنهاد می کنیم به منظور آگاهی از آن ها حتما با مشاوران تحصیلی خانه مشاوره تماس بگیرید.

آیا ثبت نام بدون کنکور پیراپزشکی در مقطع کارشناسی امکان پذیر است؟

با توجه به اینکه رشته های پیراپزشکی همچون پرستاری و اتاق عمل هم بازار کار و هم وجهه اجتماعی بسیار خوبی دارند و از رشته های پر طرفدار هستند. اما از آنجا که جنگیدن با غول کنکور برای قبول شدن در این رشته ها سخت است، امکان پذیرش بدون کنکور همان شانسی است که شاید یکبار در خانه هر کس را بزند. البته با توجه به قانون جدید عدم انتقال دانشجویان خارجی به داخل کشور، امکان ادامه تحصیل در برخی از رشته های گروه علوم تجربی در داخل کشور وجود ندارد.

[bannerbk]

هر ساله بر اساس نیازمندی واحدهای ارائه خدمات شهرستان های تحت نظر دانشگاه های علوم پزشکی تعدادی از رشته های پیراپزشکی به صورت بدون آزمون ارائه می شوند که هر یک از این رشته ها ممکن است در هر سال متفاوت باشد. به طور مثال در سال ۹۶ رشته هایی همچون اتاق عمل در این لیست قرار داشتند که در سال ۹۷ از لیست رشته های بدون کنکور پیراپزشکی خارج شدند.

پذیرش در هر یک از رشته های اعلام شده تابع ضوابط و شرایطی است که باید از آن ها اطلاع کامل داشت. البته این به این مفهوم نیست که پذیرش در باقی رشته ها امکان پذیر نیست، بلکه پذیرش در سایر رشته های پیراپزشکی دارای شرایطی همچون تحصیل در خارج از کشور و پذیرش در ارشد وزارت بهداشت در این رشته است. به همین منظور پیشنهاد می کنیم برای آگاهی از لیست رشته ها و دانشگاه هایی که می توانید از آن ها پذیرش بگیرید، با مشاوران مرکز تماس بگیرید.

برای آگاهی از شرایط ثبت نام بدون کنکور رشته های علوم تجربی با مشاورین مرکز تماس حاصل نمایید.

شرایط ثبت نام بدون کنکور گروه پزشکی، دندانپزشکی و پیراپزشکی :

رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی از جمله پرطرفدارترین رشته های گروه علوم تجربی هستند که از دلایل آن می توان به بازار کار مناسب و موقعیت اجتماعی خوب این رشته ها اشاره کرد. اما سوال این جاست که آیا پزشکی بدون کنکور امکان پذیر است؟

شرایط ثبت نام بدون کنکور گروه پزشکی

در سال های گذشته متقاضیان رشته های گروه پزشکی با گذراندن ۷۲ واحد در دانشگاه های مورد تایید در خارج از کشور و با گرفتن انتقالی، امکان ادامه تحصیل در دانشگاه های ایران را داشتند، که این شرایط از انتهای سال ۹۷ برای متقاضیان این رشته ها وجود ندارد. اما شرایطی همچون تحصیل در خارج از کشور و لیسانس به پزشکی برای علاقه مندان به بدون کنکور گروه پزشکی و حتی پیراپزشکی وجود دارد. از آنجا که انتخاب صحیح و متناسب تاثیر شگرفی در آینده تان خواهد داشت، پیشنهاد می کنیم قبل از هر اقدامی با مشاوران خانه مشاوره تماس بگیرید.

[medicalb]

شهریه ادامه تحصیل بدون کنکور :

شهریه ادامه تحصیل بدون کنکوربه نظر می رسد وقتی که عنوان «بدون کنکور» مطرح می شود، اولین چیزی که ذهن داوطلبان را به خود مشغول می سازد، «شهریه» است.  از آنجایی که هزینه تحصیل و شهریه، از جمله مهم ترین عوامل انتخاب رشته و دانشگاه است، اگر قصد ادامه تحصیل در رشته های علوم تجربی را دارید، آگاهی از شهریه این رشته ها از طریق پذیرش بدون کنکور، بسیار حائز اهمیت است. با توجه به اینکه شهریه این رشته ها در انواع مختلف دانشگاه هایی که از طریق سوابق تحصیلی دانشجو می پذیرند، متفاوت است، پیشنهاد می کنیم که به منظور آگاهی از شهریه دقیق با مشاورین خانه مشاوره تماس حاصل نمایید.

برای آگاهی از شهریه ادامه تحصیل در رشته های گروه علوم تجربی با مشاورین مرکز تماس حاصل نمایید.

زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور  :

زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور 99از آنجایی که جنگیدن با غول کنکور برای قبول شدن در رشته های برتر گروه علوم تجربی سخت است، امکان پذیرش بدون کنکور، همان شانسی است که یکبار در خانه هر کس را می زند. البته با توجه به قانون جدید عدم انتقال دانشجویان خارجی به داخل کشور، امکان ادامه تحصیلی در برخی از رشته های گروه علوم تجربی در داخل کشور به صورت بدون کنکور وجود ندارد و در نتیجه برای پذیرش و تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور در رشته های پزشکی و پیراپزشکی با توجه به شرایط هر کشور، زمان ثبت نام متفاوت است، به همین منظور پیشنهاد می کنیم برای آگاهی از لیست رشته ها و دانشگاه هایی که می توانید از آن ها پذیرش بگیرید، با مشاوران مرکز تماس بگیرید.

برای آگاهی از زمان دقیق ثبت نام رشته های گروه علوم تجربی بدون کنکور با مشاورین مرکز تماس حاصل نمایید.

نحوه ثبت نام رشته های بدون کنکور :

نحوه ثبت نام رشته های بدون کنکورروند ثبت نام در دانشگاه ها به صورت بدون کنکور، کمی با روند ثبت نام از طریق کنکور، اندکی متفاوت است. با توجه به اعلام رشته های بدون کنکور، پس از گذراندن مراحل ثبت نام و انتخاب رشته، شرایط و سوابق علمی متقاضیان توسط سازمان سنجش مورد بررسی قرار می گیرد و برای مرحله دوم یعنی مصاحبه دعوت می شوند. با توجه به دو قسمتی بدون پذیرش در رشته های بدون کنکور در داخل ایران پیشنهاد می کنیم برای آگاهی از نحوه ثبت نام رشته های گروه علوم تجربی بدون کنکور با مشاوران مرکز تماس بگیرید.

اگر سوالی در زمینه ثبت نام بدون کنکور در رشته های گروه علوم تجربی دارید، پیشنهاد می کنیم که حتما آن را با مشاورین مرکز در میان بگذارید.

شهرهایی که بدون کنکور دانشجو می پذیرند :

اگر تصمیم خود را گرفته اید که به صورت بدون کنکور به ادامه تحصیل بپردازید، در اولین قدم باید از دانشگاه هایی که در رشته مورد علاقه تان بدون کنکور پذیرش دارند، اطلاع داشته باشید. در واقع مهم است که بدانید دانشگاهی که مد نظرتان است، اگر در رشته مورد نظرتان از طریق کنکور دانشجو می پذیرد، آیا بدون کنکور نیز اقدام به پذیرش دانشجو می نماید؟

نمی دانید که کدام دانشگاه ها بدون کنکور دانشجو می پذیرند؟ با مشاوران مرکز تماس بگیرید.

لیست دانشگاه هایی که بدون کنکور دانشجو می پذیرند :

لیست دانشگاه های بدون کنکورآگاهی از لیست دانشگاه هایی که بدون کنکور اقدام به پذیرش دانشجو می کنند، بسیار حائز اهمیت است. پس اگر قصد ادامه تحصیل بدون کنکور در رشته های گروه علوم تجربی را دارید، پیشنهاد می کنیم که حتما با مشاورین خانه مشاوره تماس حاصل نمایید.

جهت آگاهی از لیست دانشگاه هایی که بدون کنکور دانشجو می پذیرند، با مشاورین مرکز تماس حاصل نمایید.

آیا ثبت نام پزشکی، دندانپزشکی، پیراپزشکی و داروسازی در دانشگاه های پردیس خودگردان امکان پذیر است ؟

چند سالی بود که دانشگاه های پردیس و خودگردان تابع شرایطی، در رشته های پزشکی دانشجو می پذیرفتند. این دانشگاه ها دارای شرایط قابل توجه و مطلوبی در زمینه شهریه و نیز اعتبار مدرک یکسان با دیگر دانشگاههای رشته پزشکی سراسر کشور بودند، از این رو تقاضا برای آنها روز به روز افزایش یافت. شرایط و نحوه ثبت نام پزشکی در دانشگاه های پردیس خودگردان مطابق با دستورالعمل سازمان سنجش بود و مراحل ثبت نام پزشکی پردیس خودگردان طبق اطلاعیه سازمان سنجش انجام می شد.

اما در سال جاری قوانین جدیدی (قانون منع انتقال دانشجویان خارجی به داخل کشور) برای ثبت نام بدون کنکور اعلام شده است و این بدین معنا است که امکان پذیرش بدون کنکور در برخی از رشته های گروه علوم تجربی وجود ندارد و در نتیجه آگاهی از لیست این رشته ها قبل از هر اقدامی بسیار ضروری است. پیشنهاد می کنیم به منظور کسب آگاهی در زمینه قوانین جدید تصویب شده در زمینه ثبت نام بدون کنکور با مشاوران خانه مشاوره تماس بگیرید

برای آگاهی از قوانین جدید با مشاوران مرکز تماس بگیرید

قانون جدید تحصیل در گروه علوم پزشکی بدون کنکور :

قانون جدید تحصیل در گروه علوم پزشکی بدون کنکور

با توجه به اینکه قوانین مرتبط با ادامه تحصیل در رشته های گروه علوم پزشکی به صورت بدون کنکور، در سال جاری تغییر یافته است، پیشنهاد می کنیم قبل از هر اقدامی، برای آگاهی از لیست رشته هایی که امکان ادامه تحصیل در آن ها به صورت بدون کنکور را دارید، با مشاوران خانه مشاوره تماس بگیرید.

برای آگاهی از قوانین جدید تحصیل بدون کنکور با مشاوران حرفه ای تحصیلی خانه مشاوره تماس بگیرید.

تحصیل رشته پزشکی، دندانپزشکی ، داروسازی و پیراپزشکی در خارج از کشور و مزایا و معایب آن :

تحصیل در خارج از کشورتحصیل رشته پزشکی، دندانپزشکی ، داروسازی و پیراپزشکی در خارج از کشور مزایا و معایب خاص خود را دارد. از مزایای آن می توان به فراهم شدن فرصت های آموزشی و علمی برتر و به طبع آن فراهم شدن فرصت های شغلی و درآمد بالا، بدون دغدغه کنکور، اشاره کرد. از طرفی اعتبار مدرک در صورتی که از دانشگاه های معتبر خارجی دریافت شده باشد، در داخل کشور بالاست. معایب هم دوری از خانواده و تحصیل به زبان خارجی است که با توجه به مزایای آن چندان به چشم نمی آیند. پیشنهاد می کنیم فرصت های تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و پیراپزشکی خارج از کشور را از دست ندهید و برای آگاهی از شرایط اخذ پذیرش از بهترین دانشگاه های خارج از کشور با مشاوران مرکز تماس بگیرید.

برای اطلاع از شرایط و نحوه پذیرش در رشته های پزشکی، داروسازی، دندانپزشکی و پیراپزشکی خارج از کشور با مشاوران مرکز تماس بگیرید.

سؤالاتی که ممکن است ذهنتان را مشغول کرده باشند :

 • آیا تحصیل در رشته های پزشکی دانشگاه پیام نور واقعیت دارد؟
 • آیا تحصیل در رشته اپتومتری بدون کنکور ، رشته گفتار درمانی بدون کنکور ، رشته اتاق عمل بدون کنکور امکان پذیر است؟
 • آیا می توانم در رشته گیاهان دارویی بدون کنکور ، رشته فوریت های پزشکی بدون کنکور و رشته تکنسین اتاق عمل بدون کنکور ادامه تحصیل دهم؟
 • آیا دانشگاه ها در رشته میکروبیولوژی بدون کنکور ، رشته بینایی سنجی بدون کنکور و رشته رادیولوژی بدون کنکور دانشجو می پذیرند؟
 • آیا امکان پذیرش در رشته بهداشت خانواده بدون کنکور وجود دارد؟
 • آیا تحصیل در رشته های بدون آزمون علوم پزشکی واقعیت دارد؟
 • آیا امکان تحصیل در رشته پروتز دندان بدون کنکور وجود دارد؟
 • اصلا شاخه های رشته تجربی در دانشگاه کدام رشته ها هستند؟
 • آیا امکان ادامه تحصیل در رشته دامپزشکی بدون کنکور وجود دارد؟
 • آیا ادامه تحصیل در رشته فیزیوتراپی دانشگاه آزاد امکان پذیر است؟ امکان ادامه تحصیل در رشته فیزیوتراپی بدون کنکور ! آری یا خیر؟
 • آیا پذیرش در رشته پروتز دندان دانشگاه ازاد امکان پذیر است؟
 • آیا ادامه تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی بدون کنکور امکان پذیر است؟
 • لیست رشته های بدون کنکور تجربی ؟
 • آیا رشته روانشناسی دانشگاه آزاد بدون کنکور است؟
 • لیست رشته های دانشگاهی رشته تجربی ؟ بهترین رشته تجربی در دانشگاه ؟
 • آیا امکان ادامه تحصیل در رشته بهداشت بدون کنکور دانشگاه آزاد وجود دارد؟ آیا می توانم علوم آزمایشگاهی بدون کنکور بخوانم؟
 • تحصیل در پیراپزشکی بدون کنکور ؟ راست است یا دروغ؟
 • لیست رشته های پیراپزشکی بدون کنکور ؟

در چه زمینه هایی می توانیم از مشاوران کمک بگیریم؟

بر هیچ کس پوشیده نیست که تحصیل بدون کنکور یک فرصت طلایی است. از آنجایی که در حال حاضر امکان ادامه تحصیل بدون کنکور در رشته های گروه علوم پزشکی در داخل کشور وجود ندارد، اما بسیاری از رشته ها هستند که شما می توانید بدون کنکور در آن ها ادامه تحصیل دهید. به عبارتی کسب اطلاعات جامع درباره ی رشته های دانشگاهی بسیار مهم است. البته از همه مهم تر، توجه به این نکته است که ” انتخاب رشته و دانشگاه می تواند تاثیر بسیاری در آینده و سرنوشت شما داشته باشد”. اگر قصد ادامه تحصیل در رشته های بدون کنکور را دارید، پیشنهاد می کنیم قبل از هر اقدامی با مشاوران تحصیلی مشورت کنید.

مشاوره دانشگاه بدون کنکور

کاردانی بدون کنکور ، کاردانی به کارشناسی بدون کنکور ، کارشناسی بدون کنکور ، کارشناسی ارشد بدون کنکور ، دکتری بدون آزمون و …

مشاوره بدون کنکور دانشگاه آزاد

شرایط تحصیل در رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد ، لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد ، شهریه رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد و …

مشاوره بدون کنکور غیرانتفاعی

شرایط تحصیل در رشته های بدون کنکور غیرانتفاعی ، لیست رشته های بدون کنکور غیرانتفاعی ، شهریه رشته های بدون کنکور غیرانتفاعی و …

 مشاوره بدون کنکور پیام نور

شرایط تحصیل در رشته های بدون کنکور پیام نور ، لیست رشته های بدون کنکور پیام نور ، شهریه رشته های بدون کنکور پیام نور و …

مشاوره بدون کنکور علمی کاربردی

شرایط تحصیل در رشته های بدون کنکور علمی کاربردی، لیست رشته های بدون کنکور علمی کاربردی ، شهریه رشته های بدون کنکور غیرانتفاعی و …

مشاوره پزشکی، دندانپزشکی و پیراپزشکی 

شرایط تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و پیراپزشکی، ادامه تحصیل در رشته های پزشکی و پیراپزشکی در خارج از کشور ، شهریه پزشکی، دندانپزشکی و پیراپزشکی و …

[postbox txt=” شرایط ثبت نام بدون کنکور در رشته های  گروه علوم تجربی و آگاهی از صحت ثبت نام در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و پیراپزشکی بدون کنکور”]

خانه مشاوره در موضوعات زیر شما را راهنمایی می کند:
 • پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و پیراپزشکی بدون کنکور خارج کشور، شهریه رشته های پزشکی، دندانپزشکی و پیراپزشکی 
 • رتبه بندی دانشگاه های خارجی برای رشته های پزشکی و پیراپزشکی، لیست دانشگاه های بدون کنکور داخل و خارج کشور
 • ثبت نام بدون کنکور، قانون جدید پزشکی، دندانپزشکی و پیراپزشکی بدون کنکور 
 • لیست رشته های اعلام شده بدون کنکور گروه علوم تجربی

 

راهنمای مطالعه
تماس با مشاور تماس با مشاور تماس با مشاور
تماس با مشاور تماس با مشاور تماس با مشاور