کسری خدمت جانبازی (خانواده و فرزندان جانبازان)

شرایط کسری خدمت جانبازی (خانواده و فرزندان جانبازان) :

مشمولان خدمت سربازی که پدر آن ها در جبهه و ۸ سال دفاع مقدس، جانباز شده است، می توانند از کسری خدمت جانبازی پدر استفاده نمایند.

بدین منظور مشمولان باید شرایط کسری خدمت جانبازی را داشته باشند که در این صورت، با توجه به درصد جانبازی پدر، کسری خدمت بر فرزندان مشمول خدمت سربازی تعلق می گیرد که بدین منظور، افرادی که بین ۵ تا ۱۰ درصد جانبازی داشته باشند، ۲ ماه کسری خدمت جانبازی به فرزندان مشمول خدمت سربازی آن ها تعلق می گیرد. بنابراین پیشنهاد می گردد جهت اطلاع دقیق از شرایط کسری خدمت جانبازی پدر و اخبار جدید مرتبط با آن از مشاوره ی تلفنی نظام وظیفه راهنمایی بگیرید تا در اسرع وقت، کسری خدمت جانبازی را دریافت نمائید.

[postbox txt=”کسری خدمت جانبازی”]

مراحل کسری خدمت جانبازی (خانواده و فرزندان جانبازان) :

مشمولان خدمت سربازی که شرایط کسری خدمت جانبازی پدر را داشته باشند، می توانند جهت دریافت کسری خدمت جانبازی، اقدام نمائید. بدین منظور، ابتدا باید پدر مشمول خدمت سربازی، کارت ایثارگری و جانبازی را داشته باشد و با توجه به درصد جانبازی که به پدر مشمول خدمت سربازی تعلق می گیرد، مشمولان خدمت سربازی می توانند از سازمان مربوطه، نامه ی جانبازی پدر را دریافت نموده و سپس برای دریافت کسری خدمت جانبازی پدر اقدام نمایند. مشمولان خدمت سربازی باید توجه داشته باشند که برای کسری خدمت جانبازی پدر، می توانند قبل از اعرام به خدمت، اقدام نمایند و هم در حین خدمت سربازی، اقدام به دریافت آن نمایند. در انتها پیشنهاد می گردد جهت اطلاع دقیق از مراحل کسری خدمت سربازی جانبازی پدر و اخبار مرتبط با آن و همچنین اخبار جدید نظام وظیفه با مشاوران مرکز تماس بگیرید.

آیا خرید خدمت سربازی و پذیرش و امریه خدمت سربازی امکان پذیر است؟

قوانین و مقررات خدمت سربازی تعریف شده و معین است. این بدین معنی است که هر گونه اعمال مغایرت در این قوانین توسط کسانی که به عنوان سرباز معرفی می شوند، پیگرد قانونی دارد.

در مورد خدمت سربازی، تا سال گذشته برای مشمولانی که بیش از ۸ سال غیبت داشتند بنا بر داشتن شرایطی، موضوعی با عنوان «خرید خدمت سربازی» مطرح می شد. اما در سال جاری قوانین در این زمینه تغییر یافته است. «امریه خدمت سربازی» نیز فرصت بسیار مناسبی است تا پس از گذراندن دوره آموزشی، به شرط دارا بودن برخی از شرایط در قالب یک کارمند در موسسات به کسب تجربه بپردازید.

 

با توجه به اینکه قوانین مرتبط با خرید خدمت سربازی، پذیرش و امریه خدمت سربازی تابع شرایط، متفاوت هستند، این قوانین به صورت منحصر به فرد تعریف می شوند. به نظر می رسد که آگاهی از این قوانین بسیار ضروری است زیرا به شرط دارا بودن شرایط لازم شما خواهید توانست زودتر از موعد کارت پایان خدمت خود را دریافت کنید.

شما می توانید با اعلام شرایط مختص خود به مشاورین خدمت سربازی، از قوانین مرتبط با خرید سربازی، کسری خدمت سربازی، پذیرش و امریه خدمت سربازی، به طور دقیق اطلاع یابید.

[sb]

چرا در استان خود خدمت نکنید!؟

چه کسی دوست ندارد که فاصله محل خدمت تا منزلش بسیار کم باشد؟ از آنجایی که قوانین خدمت در هر سال دستخوش تغییراتی می شود، بسیاری از سربازان از قوانین نظام وظیفه به خوبی اطلاع ندارند. بنابراین اگر قصد رفتن به دوره سربازی را دارید، پیشنهاد می کنیم تمامی موارد را مورد بررسی قرار دهید تا اگر شرایط معافیت خاصی شامل حالتان می شود از آن بهره ببرید. برای مشاوره نظام وظیفه می توانید با مشاوران مرکز تماس بگیرید.

برای دریافت پاسخ تمام سؤالات مربوط به خدمت سربازی با مشاوران مرکز تماس بگیرید.

 • اگر دیگر وقت آن رسیده است که پوتین های سربازی تان را بپوشید!
 • اگر از قوانین اخذ معافیت های سربازی مانند معافیت کفالت ، معافیت پزشکی ، معافیت ایثارگران ، معافیت تحصیلی و … آگاه نیستید!
 • اگر سوالاتی در زمینه کسری خدمت سربازی ، دریافت امریه و پذیرش ارگان های دولتی و نظامی و انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان و هر سوال تخصصی پیرامون خدمت سربازی نظام وظیفه دارید…

 • پیشنهاد می کنیم که قبل از هر اقدامی با مشاورین خانه مشاوره تماس بگیرید.
سؤالات متداول نظام وظیفه :
 • چگونه کسری خدمت دریافت کنیم؟
 • چه مدت کسری خدمت متناسب با ویژگی هایمان به ما تعلق می گیرد؟
 • آیا کسر خدمت سربازی شامل حال من می شود؟

در چه زمینه هایی می توانیم از مشاوران نظام وظیفه کمک بگیریم؟

معمولاً قانون های مرتبط با نظام وظیفه به طور مستمر بروز رسانی می شوند بنابراین اگر شمع تولد ۱۸ سالگی تان را به تازگی فوت کرده اید، بررسی قوانین مرتبط با خدمت سربازی را باید در لیست کارهای همیشگی تان قرار دهید. اما یک راه ساده تر این است که کلیه سوالات خود را در زمینه خدمت سربازی از مشاوران خدمت وظیفه خانه مشاوره بپرسید.

مشاوره خدمت نظام وظیفه

مدت سربازی ، مدارک سربازی، فهرست پایگاه ها، شرایط خروج از کشور، مشمولیت سربازی، شرایط اعزام به خدمت، قوانین نظام وظیفه، سربازان فراری و…

مشاوره امریه و پذیرش نظام وظیفه

نحوه پذیرش و امریه ارگان های نظامی و دولتی، قرارگاه ها، وزارتخانه ها، شهرداری، بهزیستی و …

خرید خدمت سربازی

قانون خدمت سربازی در زمینه خرید در سال ۹۸ و قبل از آن

مشاوره کسری خدمت نظام وظیفه

کسری ایثارگری، کسری بسیج، کسری پروژه خدمت، کسری منطق بد آب و هوا، کسری مناطق عملیاتی و مرزی، کسری اولاد

مشاوره معافیت خدمت سربازی

معافیت پزشکی، معافیت تحصیلی، معافیت کفالت، معافیت ایثارگری و…

[postbox txt=”کسری خدمت جانبازی”]

خانه ی مشاوره در موضوعات زیر شما را راهنمایی می کند:
 • کسری خدمت جانبازی پدر، کسری خدمت سربازی جانبازی پدر، نحوه ی محاسبه ی کسری خدمت جانبازی پدر
 • شرایط کسری خدمت سربازی جانبازی پدر، مرحل کسری خدمت سربازی جانبازی پدر
 • مشاوره تلفنی شرایط کسری خدمت جانبازی پدر، مشاوره ی تلفنی مراحل کسری خدمت جانبازی پدر
 • و هر سؤالی که پیرامون کسری خدمت جانبازی پدر و اخبار جدید مرتبط با آن و اخبار مرتبط با نظام وظیفه که ممکن است برایتان پیش آید.
راهنمای مطالعه
تماس با مشاور تماس با مشاور تماس با مشاور
تماس با مشاور تماس با مشاور تماس با مشاور