کسری خدمت فرزندان کارمند دولت

در میان قوانین نظام وظیفه عمومی در کنار انواع معافیت ها مانند معافیت پزشکی، معافیت کفالت مادر و پدر، معافیت پزشکی چشم، معافیت پزشکی واریکوسل، معافیت فرزندان ایثارگران، معافیت عرق کف دست، معافیت کف پا و معافیت تک فرزندی و دیگر معافیت ها، کسر خدمت سربازی نیز برای مشمولان لحاظ شده است. در این مطلب به کسری خدمت فرزندان کارمند دولت می پردازیم و شرایط دریافت معافیت یا کسری خدمت فرزندان کارمند دولت را مورد بررسی قرار می دهیم.

[postbox txt=”کسری خدمت فرزندان کارمند دولت”]

کسری خدمت فرزندان کارمندان دولت :

کسری خدمت فرزندان کارمندان دولت نیز جزو کسر خدمت ایثارگران قرار می گیرد و بر طبق گفته رئیس نظام وظیفه عمومی برخی از کارمندان دولت که در زمان جنگ در مناطق عملیاتی مشغول به کار بوده اند به عنوان ایثارگر در نظر گرفته می شوند و می توانند از طریق دفاتر پلیس ۱۰+ ثبت نام نمایند. همچنین کارمندان نیروهای مسلح که در طرح امام حسن مجتبی در مناطق عملیاتی در طی سال های متمادی شرکت داشته اند نیز جزو مشمولان این طرح هستند.

 

کسری خدمت فرزندان کارمندان دولت نیز زیر مجموعه قانون کسری خدمت رزمندگان، جانبازان و آزادگان است و دارندگان شرایط لازم تا زمان مشخصی فرصت دارند در دفاتر الکترونیک انتظامی ثبت نام را انجام دهند.

[typed string0=”فرزندان کارمندان نیروهای مسلح شرکت کننده در طرح امام حسن مجتبی می توانند از کسر خدمت استفاده کنند.” typeSpeed=”50″ startDelay=”10″ backSpeed=”40″ backDelay=”500″ loopCount=”10″ loop=”10″]

شرایط دریافت معافیت یا کسری خدمت فرزندان کارمند دولت :

شرایط دریافت معافیت فرزندان کارمند دولت نیز همانند دیگر مشمولان عادی خدمت سربازی است. در صورتی که داوطلب، شرایط هر یک از انواع معافیت های سربازی که در مقالات متعدد به آن اشاره کرده ایم را دارا باشد، می تواند برای معافیت سربازی اقدام نماید. از آنجا که شرایط هر یک از انواع معافیت های سربازی متفاوت و وابسته به موقعیت و وضعیت فرد مشمول می باشد، بنابراین توصیه می کنیم قبل از هر اقدامی با مشاوران مرکز تماس بگیرید.

نحوه دریافت کسری خدمت فرزندان کارمند دولت :

قانون کسر خدمت فرزندان ایثارگران، جانبازان و رزمندگان توسط نظام وظیفه عمومی اعلام می شود. در این میان برخی از فرزندان کارمند دولت نیز می توانند از این قانون استفاده کنند و مشمول آن شوند. کارمندانی که در زمان هشت ساله جنگ در مناطق عملیاتی در حال کار بوده اند و یا در طرح امام حسن مجتبی شرکت داشته اند جزو ایثارگران به شمار می آیند و باید جهت ثبت نام به دفاتر پلیس ۱۰+ مراجعه کنند. کارمندانی که در هر یک از ارگان های دولتی که در زمان جنگ در حال ارائه ی خدمات بوده است، شاغل بوده باشند، مشمول این طرح به حساب می آیند و فرزندان آنها می توانند از کسر خدمت دوره سربازی بهره ببرند.

[typed string0=”سربازان امریه نمی توانند از کسر خدمت فرزندان کارمند دولت استفاده کنند.” typeSpeed=”50″ startDelay=”10″ backSpeed=”40″ backDelay=”500″ loopCount=”10″ loop=”10″]

آیا خرید خدمت سربازی و پذیرش و امریه خدمت سربازی امکان پذیر است؟

قوانین و مقررات خدمت سربازی تعریف شده و معین است. این بدین معنی است که هر گونه اعمال مغایرت در این قوانین توسط کسانی که به عنوان سرباز معرفی می شوند، پیگرد قانونی دارد.

در مورد خدمت سربازی، تا سال گذشته برای مشمولانی که بیش از ۸ سال غیبت داشتند بنا بر داشتن شرایطی، موضوعی با عنوان «خرید خدمت سربازی» مطرح می شد. اما در سال جاری قوانین در این زمینه تغییر یافته است. «امریه خدمت سربازی» نیز فرصت بسیار مناسبی است تا پس از گذراندن دوره آموزشی، به شرط دارا بودن برخی از شرایط در قالب یک کارمند در موسسات به کسب تجربه بپردازید.

 

با توجه به اینکه قوانین مرتبط با خرید خدمت سربازی، پذیرش و امریه خدمت سربازی تابع شرایط، متفاوت هستند، این قوانین به صورت منحصر به فرد تعریف می شوند. به نظر می رسد که آگاهی از این قوانین بسیار ضروری است زیرا به شرط دارا بودن شرایط لازم شما خواهید توانست زودتر از موعد کارت پایان خدمت خود را دریافت کنید.

شما می توانید با اعلام شرایط مختص خود به مشاورین خدمت سربازی، از قوانین مرتبط با خرید سربازی، کسری خدمت سربازی، پذیرش و امریه خدمت سربازی، به طور دقیق اطلاع یابید.

[sb]

چرا در استان خود خدمت نکنید!؟

چه کسی دوست ندارد که فاصله محل خدمت تا منزلش بسیار کم باشد؟ از آنجایی که قوانین خدمت در هر سال دستخوش تغییراتی می شود، بسیاری از سربازان از قوانین نظام وظیفه به خوبی اطلاع ندارند. بنابراین اگر قصد رفتن به دوره سربازی را دارید، پیشنهاد می کنیم تمامی موارد را مورد بررسی قرار دهید تا اگر شرایط معافیت خاصی شامل حالتان می شود از آن بهره ببرید. برای مشاوره نظام وظیفه می توانید با مشاوران مرکز تماس بگیرید.

برای اطلاع از شرایط دریافت کسری خدمت فرزندان کارمند دولت، نحوه ثبت نام آن و پاسخگویی به کلیه سوال هایتان در زمینه خدمت سربازی می توانید با مشاوران مرکز تماس بگیرید.

 • اگر دیگر وقت آن رسیده است که پوتین های سربازی تان را بپوشید!
 • اگر از قوانین اخذ معافیت های سربازی مانند معافیت کفالت ، معافیت پزشکی ، معافیت ایثارگران ، معافیت تحصیلی و … آگاه نیستید!
 • اگر سوالاتی در زمینه کسری خدمت سربازی ، دریافت امریه و پذیرش ارگان های دولتی و نظامی و انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان و هر سوال تخصصی پیرامون خدمت سربازی نظام وظیفه دارید…

 • پیشنهاد می کنیم که قبل از هر اقدامی با مشاورین خانه مشاوره تماس بگیرید.
سؤالات متداول نظام وظیفه :
 • چگونه کسری خدمت دریافت کنیم؟
 • چه مدت کسری خدمت متناسب با ویژگی هایمان به ما تعلق می گیرد؟
 • آیا کسر خدمت سربازی شامل حال من می شود؟

در چه زمینه هایی می توانیم از مشاوران نظام وظیفه کمک بگیریم؟

معمولاً قانون های مرتبط با نظام وظیفه به طور مستمر بروز رسانی می شوند بنابراین اگر شمع تولد ۱۸ سالگی تان را به تازگی فوت کرده اید، بررسی قوانین مرتبط با خدمت سربازی را باید در لیست کارهای همیشگی تان قرار دهید. اما یک راه ساده تر این است که کلیه سوالات خود را در زمینه خدمت سربازی از مشاوران خدمت وظیفه خانه مشاوره بپرسید.

مشاوره خدمت نظام وظیفه

مدت سربازی ، مدارک سربازی، فهرست پایگاه ها، شرایط خروج از کشور، مشمولیت سربازی، شرایط اعزام به خدمت، قوانین نظام وظیفه، سربازان فراری و…

مشاوره امریه و پذیرش نظام وظیفه

نحوه پذیرش و امریه ارگان های نظامی و دولتی، قرارگاه ها، وزارتخانه ها، شهرداری، بهزیستی و …

خرید خدمت سربازی

قانون خدمت سربازی در زمینه خرید در سال ۹۸ و قبل از آن

مشاوره کسری خدمت نظام وظیفه

کسری ایثارگری، کسری بسیج، کسری پروژه خدمت، کسری منطق بد آب و هوا، کسری مناطق عملیاتی و مرزی، کسری اولاد

مشاوره معافیت خدمت سربازی

معافیت پزشکی، معافیت تحصیلی، معافیت کفالت، معافیت ایثارگری و…

[postbox txt=”کسری خدمت فرزندان کارمند دولت”]

خانه مشاوره در موضوعات زیر مشاوره می دهد:
 • کسری خدمت فرزندان کارمند دولت، قوانین مربوط به کسری خدمت فرزندان کارمند دولت، مشاوره کسری خدمت فرزندان کارمند دولت
 • پاسخ به سؤالات متداول در زمینه کسری خدمت فرزندان کارمند دولت، نکات مرتبط با کسری خدمت فرزندان کارمند دولت
 • مشاوره کسری خدمت فرزندان کارمند دولت، مشاوره نحوه دریافت کسری خدمت فرزندان کارمند دولت
 • مشاوره تلفنی دریافت کسری خدمت فرزندان کارمند دولت و قوانین مرتبط با آن توسط  مشاورین مرکز
راهنمای مطالعه
تماس با مشاور تماس با مشاور تماس با مشاور
تماس با مشاور تماس با مشاور تماس با مشاور